Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Pearl Jam - Let The Records Play
AKTUALNOŚCI
Maj
26
2018
Z Orkiestrą po Odrze, czyli rejs statkiem pełnym muzyki

Z Orkiestrą po OdrzeW sobotę 26 maja, dzień szczególny ze względu na święto wszystkich mam, odbyła się już 7. edycja wydarzenia Z Orkiestrą po Odrze.

Statek Opolanin zabrał pasażerów w muzyczny rejs malowniczymi terenami Opolszczyzny. Na pokładzie odbył się koncert, podczas którego połączone zostały siły Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, Grudzickiej Orkiestry Dętej i EL12 Politechnic Band. Muzycy pod dyrygenturą Przemysława Ślusarczyka – pomysłodawcy cyklu, wykonali utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej, w aranżacjach swojego dyrygenta. „Mamma Mia”  zespołu Abba, utwory Beatlesów czy znane tematy filmowe to tylko niektóre z zaprezentowanych na statku wykonań. Nie zabrakło także znanego hitu „Przez twe oczy zielone” Zenona Martyniuka. Wyjątkowym akcentem był także utwór specjalny dla mam.

Na pokładzie zagościli przedstawiciele Politechniki Opolskiej, m.in. Pan  Prorektor ds. Studenckich i Inwestycji  Krzysztof Malik czy Pani Prorektor ds. Dydaktyki Krystyna Macek-Kamińska wraz z mężem dr  inż. Marcinem Kamińskim. W rejsie wziął udział również Szymon Ogłaza, przedstawiciel władz województwa opolskiego.  Statek popłynął malowniczą trasą w kierunku Dobrzenia. Uczestnicy muzycznego rejsu mogli obserwować śluzowanie statku  na śluzie Wróblin. Oprócz muzycznych wrażeń nie zabrakło także tych estetycznych, w formie pięknych widoków, które zapewniły okoliczności przyrody i słoneczna pogoda.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny rejs, wypełniony dźwiękami muzyki i niezapomnianą atmosferą.

Kategoria: Muzyka, Rozrywka Autor: Kasia Antos

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Cze
7
pt
18:30 Rock Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Rock Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Cze 7@18:30
Rock Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Zapraszamy na kolejną edycję ROCK OPOLE 2019! Całość poprowadzi niezawodny Piotr Stelmach. A na scenie wystąpią: ØRGANEK, HAPPYSAD, ŁĄKI ŁAN, DEZERTER.
Cze
8
sob
17:30 Hip-Hop Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Hip-Hop Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Cze 8@17:30
Hip-Hop Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Wszystkich fanów rapu zapraszamy na imprezę HIP-HOP OPOLE 2019! Prowadzenie Waldemar Kasta. A na tegorocznej edycji zagrają: Paluch, Kali, Sarius, Zipera, Włodi, PlanBe.
Lip
6
sob
20:00 Queen Symfonicznie
Queen Symfonicznie
Lip 6@20:00
Queen Symfonicznie
Organizator: PIOSENKA PLUS
Współpracujemy