Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Cze
11
2018
Wywiad z Waldemarem KASTA

Tegoroczny line-up HipHop Opole pełen był gorących nazwisk aktualnej polskiej rap sceny. W nieco nieoczekiwanych okolicznościach udało mi się porozmawiać z postacią, która mimo iż odeszła na przysłowiową emeryturę od rapowania, nadal jest bardzo rozpoznawalna, a na tegorocznej imprezie, już czwarty raz z rzędu wystąpiła w roli prowadzącego. 

 

Waldemar Kasta to jedna z najbardziej barwnych postaci polskiego środowiska hiphopowego. Raper, który od początków tej kultury w Polsce ją współtworzy, dyrektor Artystyczny KSW, Ring Announcer w największej federacji MMA w Polsce czy w końcu wokalista rockowego zespołu. Wall-E to jeden z ojców polskiego rapu, swoją przygodę z tą muzyką zaczął już ponad 20 lat temu. Współpracował min. z takimi artystami jak Szad, Mrozu, Whitehouse, Donatan czy Kleo. Współtworzył także legendarną grupę KASTA SQUAD, Trzeci Wymiar oraz GTW – Grupę Trzymającą Władzę, wraz z Tedę, Kołczem i DonGuralesko.

O tym jak wygląda ewolucja artysty, jak zmienia się Polski hiphop i kto jest teraz najbardziej na topie, możecie posłuchać w spontanicznie przeprowadzonym wywiadzie podczas tegorocznego HipHop Opole, które odbyło się na Błoniach Politechniki Opolskiej.

 

 

Wywiad: Krzysztof Masiarek

fot.: YouTube

Kategoria: Muzyka, Wywiad Autor: Krzysztof Masiarek

Leave a comment

Współpracujemy
Płyta główna

słuchaj codziennie od 16.00 do 17.00