Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Mike Ault - Love Thru the Night (feat. Morgan Perry)
AKTUALNOŚCI
Gru
09
2018
Wielkie pomaganie w Opolu, czyli X Edycja projektu Helpers Generation!

W poniedziałek 10 grudnia rusza X edycja projektu Helpers Generation, czyli akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Rejestracji będzie można dokonać do 14 grudnia włącznie, na terenie całej studenckiej części Opola, czyli na terenach Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Opolskiego, Wyższej Szkoły Medycznej oraz Szpitala Klinicznego. O godzinie 9:00, przy Łączniku Politechniki Opolskiej, rozpocznie się również POCHÓD DLA ŻYCIA.

Kto i jak może zostać dawcą?

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący powyżej 50 kg i nieposiadający znacznej nadwagi. Rejestracji można dokonać w tym tygodniu w wyżej wymienionych miejscach lub zamawiając pakiet rejestracyjny bezpośrednio ze strony fundacji DKMS.

Dlaczego warto?

Według statystyk tylko 0,4% ogólnej populacji naszej planety jest potencjalnymi Dawcami szpiku podczas gdy rocznie u około 900 tysięcy ludzi zostaje zdiagnozowany nowotwór krwi, ponadto co 5 pacjent nie może znaleźć zgodnego Dawcy, gdyż prawdopodobieństwo znalezienia „bliźniaka genetycznego” wynosi 1:20 000, a w wyjątkowych sytuacjach nawet 1 do kilku milionów. Dlatego tak ważne jest, aby w bazie potencjalnych Dawców znajdowała się jak największa liczna osób.

Jak wygląda pobranie próbek macierzystych?

Tego dowiecie się najlepiej u źródła, czyli w przygotowanej przez fundację DKMS animacji!

Gorąco zachęcamy do odwiedzania punktów rejestracji, tamtejsi wolontariusze z pewnością rozwieją wszelkie Wasze wątpliwości i dogłębnie wyjaśnią dlaczego warto zostać Dawcą!

fot. materiały DKMS

Kategoria: Akcja charytatywna Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Mar
28
czw
18:30 Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Mar 28@18:30
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Pomysł na przegląd zrodził się w 2004 roku, zaraz po reaktywacji Studenckiego Radia Emiter. Młodzi radiowcy widząc zapotrzebowanie na promocję młodych, garażowych kapel, postanowili spróbować swoich sił i pomóc im wypromować swoją muzykę. Tak powstał pierwszy „Rock-Time”. Liczba zgłaszających się zespołów przekroczyła zdecydowanie oczekiwania organizatorów, co tylko umocniło nas w przekonaniu, że impreza musi nabrać[...]
Kwi
7
nie
19:30 Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Kwi 7@19:30
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Tego wieczoru usłyszymy utwory z ich z najnowszego albumu którego wydanie jest planowane na wiosnę 2019. Będzie to okazja aby usłyszeć nowy materiał po raz pierwszy na żywo. Bitamina została założona przez Amara i Mateusza, a niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Bitamina[...]
Koncert finałowy Rock-Time 2019

Współpracujemy