Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Maj
22
2019
Waglewski+ [relacja]

Podczas dni miasta w Opolu odbył się wyjątkowy koncert podsumowujący karierę Wojciecha Waglewskiego. Na pewno długo pozostanie w pamięci tych, którzy w nim uczestniczyli. Waglewski+ to projekt, w który zaangażowały się gwiazdy polskiej sceny takie jak: Anna Maria Jopek, Monika Brodka, Maria Peszek, Błażej Kròl, Fisz & Emade, Alim Qasimov & Fargana Qasimova oraz Sądecka Orkiestra Kameralna. Koncert zorganizowany przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki odbył się w opolskim amfiteatrze.

Przy wypełnionym po brzegi amfiteatrze na początku koncertu usłyszeliśmy wykonanie utworu Dziób pingwina z udziałem Emade, który zasiadał przy perkusji. W kolejnych utworach było już tylko lepiej, bo na scenie pojawił się Fisz – starszy syn Waglewskiego, który towarzyszył mu na scenie z gitarą. Faktem jest, że wspólne, rodzinne granie z udziałem Ani Prokopczyk, która grała na altówce zapoczątkowało świetnie przygotowany koncert w sobotni ciepły wieczór.

Maria Peszek wspólnie z Waglewskim zaprezentowali kolejne utwory, a jednym z nich był Nie mam czasu na seks. Współpraca z udziałem Króla, na którego twarzy promieniał uśmiech i biła radość podczas utworu Z Tobą do domu.

Solowe piosenki, które pojawiły się w repertuarze to najnowsze przeboje przeplatające się z ich starymi odpowiednikami. Poruszający występ Alima Qasimov & Fargana Qasimova spowodował zupełną ciszę na widowni, która po zakończeniu nie szczędziła braw i owacji.

Kolejnym sposobem na wspaniały występ i wysoką rangę całego koncertu był występ Moniki Brodki w utworze Nim stanie się tak i Mateusza Pospieszalskiego – klawisze, saksofon tenorowy i barytonowy oraz wspaniałe chórki spowodowały i zachęciły do tańca Brodkę. [fragment przedstawiamy tutaj]

Anna Maria Jopek wspólnie z gwiazdą wieczoru zaśpiewała utwór Czas pomyka, a więc i my nieuchronnie będziemy zbliżać się do końca relacji żeby przedstawić w niej jeszcze szczegółowy repertuar koncertu:

 1. Dziób pingwina
 2. Władca kół
 3. Pocisk
 4. Tak chciałbym być
 5. Człowiek ćma
 6. Trupek
 7. Ojciec
 8. Bóg
 9. Moje miasto – Maria Peszek
 10. Nie mam czasu na seks – Maria Peszek
 11. Do domu – Król z żoną Iwoną
 12. Klucz – Król
 13. VOO VOO – Takie tam
 14. To co zostanie – Brodka
 15. Przybysze – Sądecka Orkiestra Kameralna
 16. Gdybym – Alim Quasimov & Fargana Quasimov
 17. Się poruszam
 18. Jak gdyby nigdy nic – Brodka
 19. Głęboko w duszy – Anna Maria Jopek
 20. Dokąd płyną – Alim Q. & Fargana Q.
 21. Styks
 22. Człowiek wózków lub Turczyński BIS

Playlista z fragmentami koncertu Waglewski+

Po wykonaniu ostatniego solowego utworu Flota zjednoczonych sił na scenie pojawili się wszyscy artyści wieczoru, aby wspólnie z widownią zaśpiewać Waglewskiemu STO LAT!który nie krył wzruszenia i gestem ręki wskazywał na swoich gości, a publiczność owacjami na stojąco spowodowała i zachęciła do wykonania bis’u Turczyński.

Warto wspomnieć, że imprezą towarzyszącą koncertowi była wcześniej zapowiadana Noc Muzeów, która odbyła się między innymi w Muzeum Polskiej Piosenki mieszczącego się przy amfiteatrze. Wszystkich którzy nie mieli jeszcze okazji i możliwości zachęcamy do zwiedzenia tego multimedialnego i nowoczesnego obiektu. Poniżej znajduje się lista konkursowych utworów: „Z miłości do piosenki”, na które można było głosować do godzin zamknięcia czyli 00:00.

Odsyłamy również do zdjęć Tomek Staszewski Photographer.

fot. Jakub Ligęzka
Sympatyczny przekaz – Radio Emiter

Kategoria: Koncert, Ludzie, Miasto, Muzyka, NCPP Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Współpracujemy