Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Mar
05
2019
Upiór w Filharmonii

Upiór w Operze z muzyką na żywoW pochmurny wtorkowy wieczór – 5 marca, w Filharmonii Opolskiej pojawił się Upiór…Wszystko za sprawą  wyjątkowego wydarzenia, jakim była projekcja filmu Upiór w Operze z muzyką na żywo. Swój wielki talent muzyczny zaprezentował na organach Karol Mossakowski.

 

Upiór w Operze to jedno z najbardziej znanych dzieł, które zapisało się nie tylko w historii muzyki, ale także kinematografii i literatury. Historia opowiada o wielkiej miłości Erika do operowej divy Christine Daae. To prawdziwa klasyka kina grozy. W Filharmonii Opolskiej odbyła się projekcja filmu z roku 1925. Czarno-biały niemy obraz ubarwiła fantastyczna muzyka organowa w wykonaniu Karola Mossakowskiego.  Ten zdolny artysta, działający na co dzień w Paryżu, specjalizuje się w improwizacji niemych filmów na organach oraz fortepianie. Owacje na stojąco były najlepszym dowodem wielkiej sztuki muzycznej, jakiej opolska publiczność mogła doświadczyć tego wieczoru.

Upiór w OperzeMiejmy nadzieję, że to nie ostatnie tak wyjątkowe połączenie sztuki filmowej i muzycznej w Filharmonii Opolskiej. Czekamy na więcej artystycznych doznań i zachęcamy do śledzenia koncertów oraz innych wydarzeń, zaplanowanych na sezon wiosenny w Filharmonii Opolskiej

Kategoria: Film, Koncert, Muzyka Autor: Kasia Antos

Leave a comment

Współpracujemy