Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Deep Purple - Back to Back
AKTUALNOŚCI
Sty
15
2019
TULIA wystąpi w Opolu

 

 

8 lutego 2019 roku o godzinie 19:00 zespół TULIA wystąpi przed opolską publicznością na Scenie Kameralnej w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.

Wstęp 55zł

 

TULIA to głosy Joanny Sinkiewicz, Dominiki Siepki, Patrycji Nowickiej i Tulii Biczak.

Wszystko zaczęło się w październiku 2017 roku, zespół DEPECHE MODE opublikował na swoim oficjalnym fan page’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, kultowego Enjoy The Silence w wykonaniu polskiego zespołu ludowego. Video na YouTube wyświetlono już w liczbie prawie trzech milionów razy.

Cztery dziewczyny ze Szczecina, które wpadły na pomysł zrealizowały ten niesamowity cover. Jednak postanowiły pójść o krok dalej swoją muzyczną drogą zakładając zespół TULIA.

Muzyka TULII to połączenie klasycznych białych głosów charakterystycznych dla polskiej muzyki ludowej wspomaganej najnowocześniejszą produkcją muzyczną. Całość uzupełniają absolutnie unikatowe tradycyjne instrumenty o tak ekscentrycznych nazwach jak: suka biłgorajska, lira korbowa czy piszczałka wielkanocna.

25 maja odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu TULIA.

Koncert „Premier” 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu niemal w całości należał do zespołu TULIA. Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak brawurowo wykonały utwór „Jeszcze Cię nie ma”, zdobywając najważniejsze nagrody:

– głosami widzów Nagrodę Publiczności Konkursu Premier im. Karola „Papy” Musioła, czyli tzw. Karolinkę

– głosami Jury Nagrodę Konkursu Premier

– Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, przyznaną zespołowi za twórcze i nowatorskie podejście do tradycji polskiej muzyki ludowej.

 

 

16 listopada ukazała się reedycja albumu, zawierająca pięć premierowych autorskich utworów. Album promuje singiel „Pali się”Debiutancki album zespołu TULIA uzyskał status Platynowej Płyty.

(źródło NCPP)

 

Sympatyczny przekaz Radio Emiter

Kategoria: Koncert Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Kwi
23
wt
20:00 Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
Kwi 23@20:00
Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
To już kolejny – szósty rok naszej improwizacji scenicznej! W tym szczególnym dniu nie może Was zabraknąć! Razem z nami stworzycie niepowtarzalną historie, która na długo zostanie w waszych głowach, a może nawet porwie wasze serca! Kim jesteśmy? Nazywamy się To Mało Powiedziane i jesteśmy teatrem improwizacji, co oznacza, że wychodząc na scenę, nigdy nie[...]
Maj
10
pt
20:00 Polska Noc Kabaretowa
Polska Noc Kabaretowa
Maj 10@20:00
Polska Noc Kabaretowa
Zapraszamy w najśmieszniejszą podróż Waszego życia! Na niezwykłym pokładzie PNK2019 wyruszamy w poszukiwaniu humoru świata. Niezastąpiony przewodnik – Kabaret Nowaki zadba o to, aby było różnorodnie, dynamicznie i all inclusive. W drogę zabiorą się z nami najodważniejsi odkrywcy humoru świata: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile i Kabaret K2. Zajrzymy do[...]
Maj
18
sob
20:00 Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
Maj 18@20:00
Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
KONCERT WAGLEWSKI+ Prezydent Miasta Opola wraz z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki zapraszają na wyjątkowy koncert. Już 18 maja Narodowe Centrum Polskiej Piosenki po raz trzeci zaprasza na specjalny projekt przygotowany dla Opola z okazji Święta Miasta. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy znakomitego muzyka, wokalistę Wojciecha Waglewskiego. Koncert Waglewski+ opisuje w niecodziennym ujęciu to, co lider Voo Voo[...]
Współpracujemy