Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Deep Purple - Back to Back
AKTUALNOŚCI
Kwi
01
2017
Słabsza płeć? Niekoniecznie, czyli „Bieg w Kasku”

30 czerwca, w czwartek, odbył się kolejny „Bieg w Kasku” organizowany na naszej uczelni. Wydarzenie to jest częścią większego przedsięwzięcia, a mianowicie akcji zwanej „Dziewczyny na Politechniki”. Akcja ta ma na celu zachęcić licealistki płci żeńskiej, by nie bały się i wybierały studia techniczne, które od wielu lat mają opinię mocno zmaskulinizowanych.

Tegoż właśnie dnia, na błoniach Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej, zebrały się dziewczyny, chętne do tego, by przebiec wyznaczoną trasę w słusznej sprawie. Biegły one w trzech kategoriach: licealistki, studentki, i pracownice naszej uczelni. Bo w końcu nie liczy się wiek ciała, liczy się, przede wszystkim, wiek ducha. 

Cóż takiego wyróżnia ten bieg na tle innych podobnych wydarzeń? Mianowicie to, iż każda uczestniczka, by zaliczyć trasę, musiała przez cały czas mieć na głowie kask, taki ochronny, jakiego używa się na budowie. Podkreśla to sedno i cel akcji, zachęcenia osób płci żeńskiej do studiowania na Politechnice Opolskiej.

Kiedy bieg wystartował, wszelkie płciowe stereotypy odeszły w dal, w zapomnienie. Dziewczyny i panie były w stanie bez problemu dorównać chłopakom, którzy biegli wcześniej, przed samym właściwym wydarzeniem.

Zwyciężczynią w kategorii licealistek została Natalia Pancylejko.

Trenuję lekkoatletykę w AZS-ie, trenuję codziennie więc, a to było jakby w formie treningu.

Taki bieg, zwycięstwo, fajna rzecz, kolejna przygoda, kolejne doświadczenie, kolejne przygotowanie do startu w lato.

Będę promowała bieg […], ponieważ politechniki potrzebują także dziewczyn, nie tylko mężczyzn.

powiedziała Natalia Pancylejko, zwyciężczyni w kategorii licealistek.

W kategorii studentek, jak i w biegu ogólnym wygrała z kolei Ania Dobosz.

Po raz drugi startuję w biegu, świetna zabawa ogólnie.

Jestem bardzo szczęśliwa, liczy się dla mnie przede wszystkim dobra zabawa, i cieszę się też, że moje […] rywalki też dały radę i przede wszystkim dobrze się bawiły.

Ja myślę, że to jest bardzo fajna impreza, przede wszystkim wiele dziewczyn można później zabrać na AMP-y (Akademickie Mistrzostwa Polski, przyp. red.), żeby świetnie się bawiły, no i zawsze, przede wszystkim, żeby się zintegrować fajnie, że to się dalej rozwija, ten sport pokazać tutaj.

powiedziała Ania Dobosz, zwyciężczyni w kategorii studentek, jak i w biegu ogólnym.

Nad całością przedsięwzięcia czuwał dr Ryszard Marcinów z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów.

Kategoria: Rozrywka, Sport, Uczelnia Autor: Marcin Szymański

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Kwi
23
wt
20:00 Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
Kwi 23@20:00
Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
To już kolejny – szósty rok naszej improwizacji scenicznej! W tym szczególnym dniu nie może Was zabraknąć! Razem z nami stworzycie niepowtarzalną historie, która na długo zostanie w waszych głowach, a może nawet porwie wasze serca! Kim jesteśmy? Nazywamy się To Mało Powiedziane i jesteśmy teatrem improwizacji, co oznacza, że wychodząc na scenę, nigdy nie[...]
Maj
10
pt
20:00 Polska Noc Kabaretowa
Polska Noc Kabaretowa
Maj 10@20:00
Polska Noc Kabaretowa
Zapraszamy w najśmieszniejszą podróż Waszego życia! Na niezwykłym pokładzie PNK2019 wyruszamy w poszukiwaniu humoru świata. Niezastąpiony przewodnik – Kabaret Nowaki zadba o to, aby było różnorodnie, dynamicznie i all inclusive. W drogę zabiorą się z nami najodważniejsi odkrywcy humoru świata: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile i Kabaret K2. Zajrzymy do[...]
Maj
18
sob
20:00 Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
Maj 18@20:00
Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
KONCERT WAGLEWSKI+ Prezydent Miasta Opola wraz z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki zapraszają na wyjątkowy koncert. Już 18 maja Narodowe Centrum Polskiej Piosenki po raz trzeci zaprasza na specjalny projekt przygotowany dla Opola z okazji Święta Miasta. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy znakomitego muzyka, wokalistę Wojciecha Waglewskiego. Koncert Waglewski+ opisuje w niecodziennym ujęciu to, co lider Voo Voo[...]
Współpracujemy