Logo Emiter

Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Kwi
24
2013
Robotyczny weekend

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWeekend pełen robotów, najnowszej techniki oraz walki mogli przeżyć uczestnicy Trójmiejskiego Turnieju Robotów w Gdańsku, który odbył się 20 kwietnia. To już V edycja tego turnieju zorganizowanego przez Politechnikę Gdańską. Dzień później na Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki miały miejsce Międzynarodowe Zawody Robotów Mobilnych. Wraz z Grupą Robotycznie Opętanych Maniaków byliśmy tam!

Zacięte walki, emocje sięgające zenitu, uśmiech na twarzach wygranych. Tak jednym zdaniem możemy podsumować Trójmiejski Turniej Robotów. Na starcie stanęło ok. 130 zawodników w takich kategoriach jak m.in.: LineFollower, Minisumo, Sumo, Microsumo czy zbudowane roboty z klockówb LEGO oraz konkurencja Freestyle.
Nasz GROM jak zawsze nie zawiódł. „Promil” oraz „AlBrass” (roboty GROM-u) zajęły I miejsca w kategoriach MicroSumo oraz Sumo.

ttrKolejny dzień i kolejne pokazy oraz zawody, tym razem w Toruniu. Nastroje bojowe udzieliły się od rana. Oczekiwanie na walkę swojego robota w Strefie Serwisowej, ostatnie poprawki i do boju.
Ogromna konkurencja nie przestraszyła jednak GROM-u. Który powtórzył sukces z Gdańska. Roboty „AlBrass” oraz „Promil” znów stanęły na najwyższym stopniu podium. Dodatkowo po nocnych poprawkach w hotelu na najniższym stopniu podium w kategorii MiniSumo stanął najnowszy robot „ATOM”. Warto dodać, że „ATOM” o podium powalczył z robotem „Mirror”, którego największym osiągnięciem jest zdobycie III miejsca na Mistrzostwach Europy w Wiedniu. Opolski GROM przywiózł z zawodów cztery I miejsca oraz jedno III, co można uznać za ogromy sukces.

Życzmy naszemu GROM-owi jak najwięcej tak udanych i obfitujących w zwycięstwa
zawodów!

O działalności Grupy Robotycznie Opętanych Maniaków oraz organizacji przyszłorocznych zawodów robotów w Opolu opowiada prezes stowarzyszenia Piotr Śnieżek: