Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Maj
21
2019
Przed nami VIII edycja muzycznego rejsu „Z orkiestrą po odrze”

Wzorem lat poprzednich Statek Opolanin, który 25 maja zamieni się w muzyczną scenę odpływa z przystani rzecznej w Opolu (ul. Odrowążów). Impreza rozpoczyna się o 12:00. I rejs (12:00-14:00) w tym roku będzie wiódł do Groszowic ze śluzowaniem przy Wyspie Bolko a II rejs, tradycyjny “Spacer po Opolu” będzie trwać od 14:00 do 15:00. Wstęp na rejsy tylko dla posiadaczy karty pokładowej.

Z orkiestrą po Odrze” to kontynuacja i rozszerzenie nowatorskiej – jedynej tego typu w Polsce imprezy cyklicznej pn. “Opolski Ekspres Dęty” wymyślonej i realizowanej przez Przemysława Ślusarczyka – opolskiego kompozytora, dyrygenta, animatora kultury. Akcji przyświecają następujące cele:

 

– promocja kultury i alternatywnych działań kulturalnych,

– żeglugi śródlądowej i wodnych szlaków turystycznych,

– promocja turystyki śródlądowej i rzecznej,

– regionu i transportu wodnego,

– rewitalizacja żeglugi śródlądowej w województwie,

– prezentacja inżynierii śródlądowej,

– dlatego „Z orkiestrą po Odrze” bo chcemy przywrócić dawną rangę Odry.

 

I edycja z Kędzierzyna-Koźla do Opola odbyła się 12 maja 2012 roku a II edycja z Oławy do Brzegu rok później. Obecnie impreza jest od wielu lat organizowana w Opolu. “Z orkiestrą po Odrze” to “mała filharmonia na wodzie”. W tym roku na pokładzie statku Opolanin zasiądzie grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band czyli muzycy z Orkiestry Politechniki Opolskiej i Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, którzy pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka zaprezentują program, na który złożą się utwory z polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. I zaprezentują aranżacje tematów muzyki filmowej.

 

Organizatorami imprezy są: Przedsiębiorstwo el12 sp. z o.o. i Politechnika Opolska.

 

Zapraszamy!

(źródło: mat. prasowe)

Kategoria: Muzyka, Rozrywka Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Współpracujemy