Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Cze
03
2019
Poruszająco kwitnące azalie

Możliwość uczestnictwa we wszystkich czterech koncertach: saksofonowym, skrzypcowym, akordeonowym i Koncercie Gwiazd podczas XXXV Festiwalu Muzycznego Święta Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego pozwoliło przenieść się w świat magii, zachwytu, uwrażliwienia, spokoju, radości i poznania ludzi, którzy tworzą muzykę na najwyższym możliwym poziomie przekazu.

Jeśli dołożymy do tego piękny, wzbudzający podziw eklektyczny Zamek w Mosznej, a po koncertach spacer przy unoszącym się zapachu kwitnących azalii jesteśmy wdzięczni osobom, które współtworzyły w tym roku wspaniały FESTIWAL, trwający od 26 kwietnia do 24 maja 2019. 

Doskonale przygotowany czwarty koncert, zapewniający sentymentalną podróż w czasie, wraz z utworami z największych scen opery i operetki, filmu i musicalu. Niebywałe połączenie wielu technik, stylów z bardzo pozytywnym przekazem emocjonalnym i słownym prowadzony przez Oskara Goetz – Koziołek.

Ostatni Koncert Gwiazd z udziałem: Olgi Bończyk, Anny Noworzyn, Witolda Matulki, Oskara Goetz-Koziołek, Barbary Hortyńskiej odbył się przy pełnej widowni. Niewielka ilość biletów była jeszcze dostępna przed koncertem. Galeria Zamkowa, w której odbyły się wszystkie koncerty to trasa reprezentacyjna, o której możemy dowiedzieć się więcej decydując się na zwiedzanie Zamku z przewodnikiem lub udział w przyszłorocznej edycji Muzycznego Święta Kwitnących Azalii.

Zaprezentowane utwory takie jak: Sława Fraków, Moja Mama, Noce i dnie, Brunetki BlondynkiWielka sława to żart to tylko część przygotowanego programu pod okiem Witolda Matulki i Barbary Hortyńskiej. W zapowiadanym wcześniej programie pojawiły się drobne korekty. Poniżej przedstawiamy właściwy program koncertu i zachęcamy do wysłuchania utworów w specjalnie przygotowanej playliście.

 1. Bryan Adams
 2. W rytm walczyka
 3. Dziewczęta z Barcelony
 4. Nie zatrzymuj się
 5. Kwiaty dla kobiety
 6. Walc embarras
 7. Nino ach uśmiechnij się
 8. Przetańczyć całą noc
 9. Tłumy fraków
 10. Moja mama
 11. Tyle słońca
 12. Pericola
 13. Brunetki, blondynki
 14. Ach jedz do Warazdine
 15. Kasztany
 16. Lubię wracać (Zbigniew Wodecki)
 17. Remedium
 18. Wielka sława to żart + (BIS)

Wzruszeniom i łzom towarzyszyła piosenka Moja Mama w wykonaniu Olgi Bończyk, a także utwór Lubię wracać tam gdzie byłem już z podkładem muzycznym Zbigniewa Wodeckiego, którego 22 maja minęła druga rocznica śmierci.

Poruszenie, spontaniczność i włączenie się w śpiew publiczności wywołał ostatni utwór zaprezentowany również podczas BIS’U Wielka sława to żart w wykonaniu Anny Noworzyn (sopran), Witolda Matulki (tenor) oraz Barbary Hortyńskiej przy pianinie.

fot. Jakub Ligęzka
Sympatyczny przekaz – Radio Emiter

Kategoria: Fotografia, Koncert, Podróże Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Współpracujemy