Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Lis
17
2018
ØRGANEK w Opolu – koncert wyprzedany! [RELACJA]

fot. Wojciech Murański

Mocne riffy, stroboskopy i wulkan energii – te słowa powinny w miarę wiarygodnie opisywać piątkowy koncert w Sali Kameralnej NCPP. Występ grupy ØRGANEK to niewątpliwie uczta dla każdego fana energicznych rockowych brzmień, a i zwolennicy błyskotliwych tekstów nie powinni być zawiedzeni!

Na kilka minut przed godziną 20:00, sala była wypełniona po brzegi, ludzie w wyjątkowo dobrych nastrojach oczekiwali na wyjście muzyków, a atmosfera gęstniała, zarówno od oczekiwania, jak i od kondensacji gawiedzi. Chwilę po blackoucie, kiedy publiczność nieco ucichła wyczekując upragnionej zabawy, na scenę wyszedł cały zespół serwując nie tak ostre Rilke, by rozruszać swoich fanów. W tym miejscu muszę przyznać, że nieco byłem zawiedziony, gdyż liczyłem na rozpoczęcie niezwykłą kompozycją jaką jest utwór otwierający Czarną Madonnę – Introdukcja, nie mogę jednak narzekać i tak było miło! W set liście nie mogło zabraknąć oczywiście takich perełek jak Głupi ja, Missisipi w Ogniu, Wiosna, Ultimo czy Kate Moss. Oprócz tego pojawiły się również m.in.  Italiano, HKDK, O matko!, Nie lubię i nieco zaskakujące Autostrada 666. Nie można zapomnieć również o genialnym perkusyjnym solo w wykonaniu Roberta Markiewicza. Podstawowa część koncertu zakończyła się emocjonalną dedykacją dla nieodżałowanej KORY, utworem Czarna Madonna, a całkowitym zwieńczeniem był, oczywiście, mocno pożądany bis. Artyści narzekać na publiczność raczej nie powinni, cała sala bawiła się świetnie, momentami dosłownie wszyscy klaskali z rękami uniesionymi ku górze, a szczególnie aktywna w tańcu okazała się cała środkowa część gawiedzi. Warto wspomnieć, że muzyka formacji trafia do każdej grupy wiekowej i właściwie nie ogranicza się do żadnej subkultury, wśród publiczności można było zauważyć zarówno młodzież jak i osoby starsze.

ØRGANEK powstali w 2013 roku w składzie Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja).  Od początku istnienia wydali dwa albumy, Głupi oraz Czarna Madonna, zagrali także kilkaset koncertów, a przez dwa lata byli trzonem Orkiestry Męskiego Grania. Dali się już poznać jako zespół szczery i prawdziwy w tym co robi, na ich koncertach nie doświadczymy ani nadmiernego patosu, ani próżności, ani nawet schematyczności. Trzonem muzyki są oczywiście rockowe riffy i ogrom energii, lecz pojawiające się momentami organy czy elektroniczne brzmienia nie pozwalają jednoznacznie zaszufladkować ich twórczości oraz sprawiają, że są o wiele bardziej interesującym zjawiskiem na rynku, który przyciąga zarówno na sale jak i do sklepowych półek.

Organizatorem koncertu było Narodowe Centrum Polskiej Piosenki – zachęcam do śledzenia aktualności, by nie przegapić żadnych ciekawych wydarzeń muzycznych!

Kategoria: Koncert, Muzyka Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Współpracujemy