Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Queen - We Are The Champions
AKTUALNOŚCI
Kwi
24
2019
Nowa przestrzeń kulturalna nad Odrą? Głosuj w ogólnopolskim konkursie!

15 kwietnia wystartowała kolejna edycja programu LECHSTARTER, w którym o otwartą przestrzeń dedykowaną lokalnym społecznościom walczy Stowarzyszenie Opak z Opola. Na projekty przeznaczona jest kwota 1 000 000 zł!

LECHSTARTER to program działający od 2016 roku, który sukcesywnie zmienia przestrzeń polskich miast. W poprzednich edycjach zrealizowano wiele ciekawych inicjatyw o wartości 3 milionów złotych, natomiast w tym roku, kwota miliona złotych zostanie przeznaczona na realizację projektu w trzech wybranych miastach w Polsce. Za zaprojektowanie uniwersalnej, wielofunkcyjnej przestrzeni miejskiej nazwanej po prostu „PRZESTRZEŃ”, odpowiada polski architekt Jakub Szczęsny. W zamyśle ma to być miejsce do złapania oddechu od miejskiego zgiełku oraz zainspirowania mieszkańców do działania, tworzenia wydarzeń kulturalnych, czy wymiany doświadczeń. PRZESTRZEŃ może być również idealnym miejscem do zorganizowania kina letniego, wystawy czy zwykłego spotkania ze znajomymi.

W ramach realizacji programu Leszek ponownie zwrócił się o pomoc do lokalnych organizacji pozarządowych, wśród których znalazła się Stowarzyszenie Opak z Opola. Podczas tegorocznej edycji fundacje, organizacje oraz stowarzyszenia zajęły się wyborem lokalizacji, w których PRZESTRZEŃ najlepiej spełni swoje zadanie. Do głosowania internautów przekazanych zostało 15 miejsc w całej Polsce. O tym, w którym z nich stanie PRZESTRZEŃ zdecyduje głosowanie, które potrwa do 20 maja na stronie www.lechstarter.pl. Może w nim wziąć udział każda pełnoletnia osoba.

 

Więcej informacji oraz regulamin programu dostępne są na stronie www.lechstarter.pl

 

PRZESTRZEŃ kwadratowa 1

Kategoria: Konkurs, Miasto Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Cze
7
pt
18:30 Rock Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Rock Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Cze 7@18:30
Rock Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Zapraszamy na kolejną edycję ROCK OPOLE 2019! Całość poprowadzi niezawodny Piotr Stelmach. A na scenie wystąpią: ØRGANEK, HAPPYSAD, ŁĄKI ŁAN, DEZERTER.
Cze
8
sob
17:30 Hip-Hop Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Hip-Hop Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Cze 8@17:30
Hip-Hop Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Wszystkich fanów rapu zapraszamy na imprezę HIP-HOP OPOLE 2019! Prowadzenie Waldemar Kasta. A na tegorocznej edycji zagrają: Paluch, Kali, Sarius, Zipera, Włodi, PlanBe.
Lip
6
sob
20:00 Queen Symfonicznie
Queen Symfonicznie
Lip 6@20:00
Queen Symfonicznie
Organizator: PIOSENKA PLUS
Współpracujemy