Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: EIER - Bal u mistrza
AKTUALNOŚCI
Maj
07
2018
NOKTA FESTIVAL – to już w tym tygodniu!

 

11 oraz 12 maja mury Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu wypełnią się dziesiątkami koncertów, pokazów i performensów audiowizualnych. Na uczestników festiwalu będzie czekać 50 artystów z 7 krajów, których obecność złoży się na ponad 30 niezwykłych wydarzeń.

Czym właściwie jest NOKTA?

Niezorientowanym w temacie spieszymy z wyjaśnieniem! Organizowana przez NOIZZ FOUNDATION NOKTA, jest cyklicznym festiwalem artystycznym łączącym w sobie elementy kultury wysokiej i popularnej, którego ideą jest stworzenie w Opolu wielopoziomowej przestrzeni wymiany doświadczeń artystycznych. Festiwal niewątpliwie prezentuje nowe trendy w sztuce, promując przy tym nowe zjawiska z zakresu kultury, technologii i rozrywki.

Podczas Nokty można spodziewać się masy atrakcji takich jak koncerty, spektakle, wystawy, instalacje, performensy, prezentowanych przez dziesiątki artystów na 3 scenach teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu.

Dwa dni festiwalu!

Tegoroczna edycja po dużym sukcesie NOKTA FESTIVAL 2017, została wzbogacona o kolejny dzień, co oznacza dwudniową ucztę, podczas której serwowane będą m.in. wymieniane już pokazy audiowizualne z dużą dawką muzyki elektronicznej.

Kto wystąpi?

W piątek 11 maja wystąpi m.in. Bengal, Olek Kubiak, Nanook of the North, BNNT Multi-verse czy Essex, a drugiego dnia Outchroma, AB/DX, Filippo Guida i Piotr Bejnar. Do tego Foyer wypełnione będzie instalacjami inter-aktywnymi i multimedialnymi m.in. pojawią się przestrzenie prezentujące video w technologii VR (Andrew Shramko i Rob Bogucki), instalacja oparta na aplikacji generującej muzykę na podstawie ruchów twarzy (Jeongho Park), kontynuacja wystawy malarskiej Szum (Michał Rogoziński).

Nie zabraknie też artystów związanych z Wydziałem Sztuki – w indywidualnych projektach zaprezentują się studenci doświadczeni w występach typu VJ, m.in. Michał Przyszlak (Lao Che), Mikołaj Praczuk (Rysy), Natalia Chosińska (Zamilska) i inni. Nie zabraknie też tych, którzy dopiero zaczynają swoją audiowizualną przygodę. Swoje pierwsze VJ sety zaprezentują podczas ISVJ z Pawłem Muraszko aka Hudinim.

Pełny lineup możecie sprawdzić na stronie www.noktafestival.pl!

 

Nie zwlekajcie z zakupem biletów!

Wejściówki po obniżonej cenie można kupić przez portal polakpotrafi.pl/projekt/nokta 2018 jeszcze tylko przez kilka dni! Ceny biletów przy kasie w dniu koncerty będą wynosić odpowiednio 40, 50 i 85 zł. 

Do zobaczenia w najbliższy weekend w teatrze im. J. Kochanowskiego!

Kategoria: Kultura, Muzyka, Sztuka, Teatr Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Kwi
23
wt
20:00 Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
Kwi 23@20:00
Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
To już kolejny – szósty rok naszej improwizacji scenicznej! W tym szczególnym dniu nie może Was zabraknąć! Razem z nami stworzycie niepowtarzalną historie, która na długo zostanie w waszych głowach, a może nawet porwie wasze serca! Kim jesteśmy? Nazywamy się To Mało Powiedziane i jesteśmy teatrem improwizacji, co oznacza, że wychodząc na scenę, nigdy nie[...]
Maj
10
pt
20:00 Polska Noc Kabaretowa
Polska Noc Kabaretowa
Maj 10@20:00
Polska Noc Kabaretowa
Zapraszamy w najśmieszniejszą podróż Waszego życia! Na niezwykłym pokładzie PNK2019 wyruszamy w poszukiwaniu humoru świata. Niezastąpiony przewodnik – Kabaret Nowaki zadba o to, aby było różnorodnie, dynamicznie i all inclusive. W drogę zabiorą się z nami najodważniejsi odkrywcy humoru świata: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile i Kabaret K2. Zajrzymy do[...]
Maj
18
sob
20:00 Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
Maj 18@20:00
Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
KONCERT WAGLEWSKI+ Prezydent Miasta Opola wraz z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki zapraszają na wyjątkowy koncert. Już 18 maja Narodowe Centrum Polskiej Piosenki po raz trzeci zaprasza na specjalny projekt przygotowany dla Opola z okazji Święta Miasta. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy znakomitego muzyka, wokalistę Wojciecha Waglewskiego. Koncert Waglewski+ opisuje w niecodziennym ujęciu to, co lider Voo Voo[...]
Współpracujemy