Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Kwi
26
2019
Muzyczne Święto Kwitnących Azalii [konferencja prasowa]

Pierwszy koncert odbędzie się w Galerii, która pomieści około 120 osób. Prace nad organizacją tak prestiżowego wydarzenia jakim jest Święto Kwitnących Azalii, polega na zaangażowaniu i pracy wielu ludzi. Wszystko po to, aby odbiorcy mogli po raz kolejny odczuć, że będzie to wydarzenie przygotowane na jak najwyższym poziomie.

Miejsce, w którym od wielu lat prezentowane są koncerty – czyli na Zamku w Mosznej – nazywany często polskim Disneylandem, głównie za sprawą 99 wieżyczek (liczba odpowiada majątkom, które posiadał właściciel zamku), piękny park o powierzchni 100ha, alei lipowej rozciągającej się do cmentarza, na którym pochowani są poprzedni właściciele z rodu von Tiele-Wincler.

Pierwszym gościem, który zaszczyci nas swoją obecnością będzie Profesor Andrzej Rzymkowski. Ceniony autorytet świata muzycznego w kraju i za granicą, wykładowca kursów mistrzowskich. Założyciel i prezes Polskiego Stowarzyszenia Saksofonowego, a także honorowy członek Stowarzyszenia ARDESA. W 1994 roku założył Orsax-Duo, zespół wykonujący utwory napisane na saksofon i organy.  Jako solista występował z orkiestrami Filharmonii: Narodowej, Krakowskiej, Kieleckiej, Lubelskiej, Szczecińskiej, Wałbrzyskiej oraz z Capellą Cracoviensis i Göttinger Symphonie Orchester (Niemcy).

Ukazuje niebywałe możliwości instrumentu jakim jest saksofon, przybliżając odbiorcom muzykę współczesną. Prezentowane utwory nie były wykonywane na żadnej ze scen województwa opolskiego. Podczas koncertu będzie możliwość usłyszeć prawykonanie jednego utworu kompozytora z 2019 roku.

Warto dodać, że nietypowym rozwiązaniem technicznym będzie użycie taśmy magnetofonowej oraz wykorzystanie współczesnych technik akompaniamentu.

 

Rozmawia dźwiękowiec Marcin Piguła

 

Rozmawia Dyrektor Artystyczny Festiwalu Muzycznego Święta Kwitnących Azalii: Barbara Hortyńska

 

Z tego miejsca gorąco zachęcamy i zapraszamy na pierwszy koncert, który odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 19:00.

Program koncertu:
Magdalena Długosz – SaxSpaCeS for Alto Saxophone and Tape (2009)
Andrzej Rzymkowski – Gentle Breeze for Alto Saxophone Solo (2018)
Michał Pawełek – Interitio for Alto Saxophone and Tape (2009)

Wstęp biletowany: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc:

+48 77 466 96 78

+48 77 466 96 79

+48 530 357 094

 

Fragment konferencji prasowej, w której dowiedzieliśmy się jacy artyści wystąpią podczas XXXV edycji Muzycznego Święta Kwitnących Azalii.

Sympatyczny przekaz – Radio EMITER

Kategoria: Koncert, Kultura Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Współpracujemy
Płyta główna

słuchaj codziennie od 16.00 do 17.00