Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Lut
17
2020
Mela Koteluk wystąpiła w Sali Kameralnej NCPP [relacja]
Mela Koteluk w NCPP 2020 (fot. Wojciech Murański)

W piątkowy wieczór w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki wystąpiła Mela Koteluk. Opolanie tłumnie zebrali się, by usłyszeć nagrodzoną Fryderykiem Migawkę, niemal całkowicie zapełniając Salę Kameralną

Oprócz Migawki zagrane zostały także przebojowe utwory z poprzednich płyt (pokrytych podwójnymi platynami), takie jak Przeprowadzki czy Melodia Ulotna. Publiczność początkowo zdawała się być nieco ospała, choć zdecydowanie bardziej pasowałoby napisać skupiona. Z biegiem czasu udało się jednak uzyskać dobrą plastyczność, a wyśpiewywanie refrenów stawało się coraz bardziej wyraziste i śmiałe. Ciekawym punktem koncertu był niewątpliwie monolog i krótki występ gitarzysty – Tomasza „Serka” Krawczyka, który korzystając z okoliczności (Walentynki) opowiedział historię niezbyt udanej miłości z czasów młodości, podsumowując ją autorską piosenką.

W kwestii nagłośnienia trudno mieć coś do zarzucenia, z łatwością można było skupić się na poszczególnych partiach i instrumentach, a sam dźwięk był klarowny i przyjemny w odbiorze. Całość dopełniło klimatyczne oświetlenie z lustrzaną półkulą umieszczoną w centralnej części sceny.

Artystka zaznaczyła, że dobrze pamięta swój koncert w Opolu, który odbył się niemal dekadę temu – w 2012 roku, gdy jeszcze stojąc na scenie nie wiedziała wraz z zespołem, jaka kariera przed nimi. Mela Koteluk przyznaje także, że prowadzone są już prace nad kolejnym krążkiem, jednak na szczegóły będzie trzeba poczekać.

Kategoria: Koncert, Muzyka, NCPP Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Współpracujemy
Płyta główna

słuchaj codziennie od 16.00 do 17.00