Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Ken Ashcorp - Crazy Chicks
AKTUALNOŚCI
Lut
08
2019
Marek McCarron Motyka i przyjaciele w Dworku Artystycznym

 

W czwartek 14.02.2019 r. o godz. 20:00 wystąpi w Dworku Artystycznym: Marek McCarron Motyka i przyjaciele.

 

Bilety 20 zł przedsprzedaż  / 25 zł w dniu koncertu

Bilety do nabycia na stronie:

www.kupbilet.pl lub w Dworku Artystycznym w Opolu.

Skład zespołu:

– Marek „McCarron” Motyka – gitary, harmonijka

– Ryszard „Ricko” Rajca – perkusja

– Andrzej Krupa – saksofon

 

Organizatorzy koncertu:

-Fundacja BluesOpole

https://www.facebook.com/BluesOpole

-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)

https://www.facebook.com/dworekpubopole

 

Dodatkowe atrakcje:

Podczas koncertu rozlosujemy gadżety fundacji BluesOpole (koszulkę, czapkę lub miniaturową replikę gitary Gibson).

W czasie wydarzenia będzie można zakupić płyty wykonawców.

Po koncercie obowiązkowo foto z artystami.

 

Strona internetowa wykonawcy:

https://www.facebook.com/MarekMakaronMotyka


 

Marek „Makaron” Motyka i przyjaciele to połączenie ciepłego bluesowego brzmienia ubarwionego gwarą Śląską (teksty Roberta Burnsa – tłumaczenie na Śląski Mirosław Siniawa).

 

Marek „Makaron” Motyka – gitarzysta i pieśniarz bluesowy posługujący się rzadko spotykaną w Polsce techniką fingerpicking. Gitarowe rzemiosło szlifował włócząc się przez trzy i pół roku po Europie. Grał w tym czasie na ulicach i w klubach Francji i Włoch. Od ponad pięciu lat specjalizuje się w deltowym bluesie, do którego w 2007 roku postanowił śpiewać stare, śląskie pieśni. Marek „Makaron” Motyka to muzyk z Bytomia z kilkudziesięcioletnim stażem. Często występuje jako człowiek-orkiestra. Obwieszony perkusjonaliami wyśpiewuje przede wszystkim stare śląskie pieśni w manierze Delty Mississippi. Muzykę traktuje jako pasję, bez której nie wyobraża sobie życia, gra w klubach w domach kultury, w muzeach w szkołach w przedszkolach na ulicy, i na festiwalach i wszędzie, gdzie chcą by zagrał!!!! Telewizja zrealizowała trzy filmy z udziałem Marka Makarona Motyki: „Różany Blues” 2007 rok; „Posłuchaj mnie tato” 2008 rok; „Dla taty” 2010 rok.

Jest jedynym artystą na Śląsku który tak w obszernej formie czerpie z bogatej spuścizny przodków, nagrał do tej pory dwie płyty ,,Makaron po Śląsku” 2008 r. i ,,Bez owijania w bawełnę” 2010 r., obecnie trwają prace na trzecią płytą. Nagrodzony 2009 roku prestiżową nagrodą Prezydenta Miasta Bytomia w Dziedzinie Kultury,”Muza” 2009 r. W 2012 roku wystąpił na Przystanku Woodstock na scenie folkowej, a od 2007 roku zagrał łącznie około pół tysiąca koncertów na festiwalach bluesowych jazzowych, folkowych i w klubach. W 2018 r. zasiadał w jury Rawa Blues Festival.

 

Ryszard „Ricko” Rajca to muzyk zaangażowany w wiele projektów zarówno estradowych jak i studyjnych. Współzałożyciel zespołu Ścigani, z którym nagrał trzy długogrające płyty: „Nigdy więcej bluesa”; „Bez hamulców”;” Spiritus Movens”. Laureat wielu muzycznych nagród i wyróżnień. Swoją pasję przekłada nie tylko na współpracę z różnymi artystami (Dżu Dżu, Studio Sztama…), ale i na organizowanie przedsięwzięć o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym. Często uczestniczy oraz prowadzi warsztaty i Jam Sessions z różnymi muzykami na Śląsku. Współpracował i współpracuje z takimi Artystami jak: Ścigani (Rock), Studio Sztama (Hip hop, Funk), Marek Makaron (Delta, Blues), Marcin Copik (Funk), DżuDżu (pop,rock), Corinn (Progressive,Rock), Andrzej „Papa” Gonzo – Gang Olsena (Rock and Roll,Rhythm and blues,Pop).

 

Andrzej Krupa saksofonista. Najbardziej aktywny był na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Grał z wieloma wielkimi muzykami w Polsce i zagranicą, był członkiem zespołu Radia Opole i zespołu „No Smoking”. Grywał w latach z takimi muzykami jak Andrzej Olejniczak, Andrzej Rosiewicz czy Andrzej Zaucha.


(źródło: mat. promocyjne)

Kategoria: Koncert, Muzyka Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Kwi
23
wt
20:00 Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
Kwi 23@20:00
Komedia improwizowana! @ Sala Kameralna NCPP
To już kolejny – szósty rok naszej improwizacji scenicznej! W tym szczególnym dniu nie może Was zabraknąć! Razem z nami stworzycie niepowtarzalną historie, która na długo zostanie w waszych głowach, a może nawet porwie wasze serca! Kim jesteśmy? Nazywamy się To Mało Powiedziane i jesteśmy teatrem improwizacji, co oznacza, że wychodząc na scenę, nigdy nie[...]
Maj
10
pt
20:00 Polska Noc Kabaretowa
Polska Noc Kabaretowa
Maj 10@20:00
Polska Noc Kabaretowa
Zapraszamy w najśmieszniejszą podróż Waszego życia! Na niezwykłym pokładzie PNK2019 wyruszamy w poszukiwaniu humoru świata. Niezastąpiony przewodnik – Kabaret Nowaki zadba o to, aby było różnorodnie, dynamicznie i all inclusive. W drogę zabiorą się z nami najodważniejsi odkrywcy humoru świata: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile i Kabaret K2. Zajrzymy do[...]
Maj
18
sob
20:00 Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
Maj 18@20:00
Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
KONCERT WAGLEWSKI+ Prezydent Miasta Opola wraz z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki zapraszają na wyjątkowy koncert. Już 18 maja Narodowe Centrum Polskiej Piosenki po raz trzeci zaprasza na specjalny projekt przygotowany dla Opola z okazji Święta Miasta. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy znakomitego muzyka, wokalistę Wojciecha Waglewskiego. Koncert Waglewski+ opisuje w niecodziennym ujęciu to, co lider Voo Voo[...]
Współpracujemy