Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Maj
07
2019
Koncert Rodziny Jakowiczów

Jako kameralista Jakub Jakowicz od lat tworzy skrzypcowy duet z ojcem, Krzysztofem. Gra na instrumencie Piotra Janowskiego, dzięki uprzejmości rodziny tego legendarnego polskiego skrzypka.

Od 2000 r. współpracuje z pianistą Bartoszem Bednarczykiem – wspólnie nagrali płyty Subito (Polskie Radio), Beethoven Violin Sonatas (Subito Records) oraz krążek z Partitą W. Lutosławskiego (CD Accord).

Wykonawca jest związany z dwoma kwartetami smyczkowymi – w latach 2008-2014 był prymariuszem Lutosławski Quartet, a od 2006 r. jest członkiem Zehetmair Quartett, zespołu stworzonego przez austriackiego skrzypka i dyrygenta Thomasa Zehetmaira. Kwartet ten przygotowuje zwykle jeden program koncertowy rocznie, większość utworów wykonując z pamięci.

Artysta uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych. Od 2004 r. prowadzi klasę skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie.

Krzysztof Jakowicz gra na skrzypcach włoskich podarowanych mu przez jego Mistrza, prof. Tadeusza Wrońskiego. Jest emerytowanym profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie oraz visiting professor w Soai University w Osace (Japonia).

W ciągu swojej kariery dokonał wielu nagrań dla firm polskich i zagranicznych takich jak EMI, Angel, Le Chant du Monde, Riikonsert, Polskie Nagrania, DUX i in.

W swoim dorobku ma m.in. płyty z 4 koncertami W.A. Mozarta (Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, K. Teutsch), z Porami roku Vivaldiego (Polska Orkiestra Kameralna, J. Maksymiuk),  koncertem Brahmsa (M. Pijarowski), sonatami Fauré’go i Francka, miniaturami polskimi, utworami Kreislera i Gershwina, III Koncertem G. Bacewicz.

Na kolejnej płycie CD Krzysztof Jakowicz prezentuje 15 różnych polskich skrzypiec (od Groblicza do instrumentów współczesnych), grając 15 różnych kompozycji polskich kompozytorów. W 2012 r. nagrał 6 Sonat i Partit na skrzypce solo J. S. Bacha (MTJ).

Z tego miejsca gorąco zachęcamy i zapraszamy na drugi koncert, który odbędzie się 10 maja o godzinie 19:00.

Program koncertu:
Georg Phillip Telemann – I Sonata w kanonie
Antonio Vivaldi – Sonata F – dur RV 70
Antonio Vivaldi – Sonata G – dur RV 71
Aleksander Tansman –  Sonata na dwoje skrzypiec
Henryk Wieniawski – Trzy Kaprysy op.18 g- moll, D – dur, a-moll

Wstęp biletowany: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc:

+48 77 466 96 78

+48 77 466 96 79

+48 530 357 094

Sympatyczny przekaz – Radio Emiter

Kategoria: Koncert Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Współpracujemy