Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Maj
24
2019
Koncert Gwiazd XXXV Festiwal Azalii

Przed nami ostatni, czwarty już koncert „Wielka Sława to Żart” – Koncert Gwiazd, czyli najpiękniejsze utwory muzyki wokalnej, klasyczno – musicalowej. Sentymentalna podróż w czasie wraz z utworami z największych scen opery i operetki, filmu i musicalu. Koncert finałowy to przeboje w najlepszym wykonaniu z głosem Anny Noworzyn i Witolda Matulki, przeplatany najpiękniejszymi piosenkami z repertuaru Olgi Bończyk przy akompaniamencie Barbary Hortyńskiej.

Koncert został skomponowany, aby wprowadzić w moment oczekiwania na „Dzień Matki” ujmując temat w najbardziej liryczny sposób.

Anna Noworzyn (sopran) – absolwentka Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2006 roku solistka Opery Śląskiej w Bytomiu, współpracowała również z Operą Krakowską i Operą Nova w Bydgoszczy. Koncertowała z orkiestrą Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Filharmonii Częstochowskiej, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica, Orkiestrą Muzyki Nowej, Orkiestrą Kameralną AUKSO, Akademicką Orkiestrą Symfoniczną, Zespołem Kameralistów NOSPR.

 

Olga Bończyk – pierwszym solowym albumem  artystki była płyta ”Piosenki z klasą”. W 2013 roku artystka wydała autorski album ”Piąta Rano”, którego producentem muzycznym był Krzysztof Herdzin. Utwór zatytułowany „Nie zatrzymuj się” (sł. Olga Bończyk, muz. Witold Cisło) brał udział w konkursie „Super Premiery” 50. KFPP w Opolu.

W 2014 roku artystka rozpoczęła współprace z Włodzimierzem Korczem,  Alicją Majewska i Zbyszkiem Wodeckim. Wspólne świąteczne koncerty zaowocowały nowym niezwykle ujmującym albumem   pt. “Oni kolędują”.

 

Barbara Hortyńska (Dyrektor Artystyczny Festiwalu Kwitnących Azalii w Mosznej) – absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Związana z Prudnikiem, gdzie prowadzi autorską szkołę pianistyczną Piano Artis Studio. Swoją działalnością promuje Grupę Extreme Art – zrzeszającą artystów z całego kraju i zagranicy.

Obecnie pracuje nad solową płytą promującą twórczość profesora Andrzeja Nikodemowicza, gdzie obok jego utworów znajdą się utwory kompozytorów polskich Karola Szymanowskiego i Fryderyka Chopina. Jako pierwsza w Polsce nagrała i nagrywa teledyski do utworów muzyki klasycznej, współpracując na stałe ze studiem MJ Studios.

 

Witold Matulka (tenor) – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Wydział Wokalno- Aktorski i Pedagogiczny. W 2018 roku – Dyrektor Artystyczny Pierwszego Festiwalu Dziedzictwa Narodowego im.Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Właściciel Cultura Musica – działalność polegająca na zapraszaniu w cyklu miesięcznym artystów. Prowadzi z nimi rozmowę o karierze, ciekawostkach i anegdotach z przeżyć artystycznych, a wszystko jest przeplatane występem przy fortepianie.

 

Oskar Koziołek- Goetz (prowadzenie koncertu) – absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Nominowany do Fryderyka 2015 za „Passio“ Dariusza Przybylskiego. W ramach jubileuszu Reformacji współpracuje z krakowskim Kolegium Muzyki Ewangelickiej, z którym wystąpił na Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu oraz na Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie.

 

Z tego miejsca gorąco zachęcamy i zapraszamy na czwarty koncert, który odbędzie się 24 maja o godzinie 19:00 w Galerii Zamku w Mosznej.

Program koncertu:

 1. Imre Kalman “W rytm walczyka serce śpiewa” – z operetki “Księżniczka Czardasza”
 2. Nico Dostal “Dziewczęta z Barcelony” – z operetki ” Clivia”
 3. Imre Kalman “Graj Cyganie” z operetki “Hrabina Marica”
 4. Olga Bończyk/ Witold Cisło – ” Nie Zatrzymuj się”
 5. Olga Bończyk/Witold Cisło – ” Kwiaty dla Kobiety”
 6. Jeremi Przyborami /Jerzy Wassowski”, “Walc Embarras”
 7. Bronisław Kaper/Jan Kiepura – “Ninion ach uśmiechnij się”
 8. Carl Loeve “Przetańczyć całą noc” z operetki  “My fair Lady”
 9. Imre Kalman -“Tłumy Franków” z operetki  “Księżniczka Czardasza”
 10. Olga Bończyk / Witold Cisło -“Moja Mama”
 11. Jarosław Kukulski / Jan Kondratowicz – “Tyle słońca”
 12. Janusz Kofta/Włodzimierz Nahorny – “Jej portret”
 13. Jacques Offenbach – “Perichola” Aria ze śmiechem.
 14. Robert Stoltz -“Brunetki Blondynki”
 15. Imre Kalman  – “Ach  jedź do Varazdin” z operetki  ” Hrabina Marica”
 16. Zbigniew Korekta/Krystyna Wodniczka – “Kasztany”
 17. Kazimierz Winkler/Jerzy Abramowski – “Gdy mi Ciebie zabraknie”
 18. Adam Jarek/Sławomir Sokołowski – “Zatańczysz ze mną jeszcze raz”
 19. Johann Strauss z operetki “Baron Cygański”, “Wielka sława to żart”.

Wstęp biletowany: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc:
+48 77 466 96 78
+48 77 466 96 79
+48 530 357 094

 

Sympatyczny przekaz – Radio Emiter

Kategoria: Koncert, Ludzie, Podróże Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Współpracujemy