Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: AC/DC - Got Some Rock & Roll Thunder
AKTUALNOŚCI
Maj
27
2015
KOLEJ NA ORKIESTRĘ CZYLI OPOLSKI EKSPRES DĘTY – VI edycja 31 maja 2015
  Szanowni Państwo,
    To już VI edycja imprezy pt. “Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty”, która odbędzie się 31 maja br. i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem publiczności i fanów kolejnictwa.
Organizatorami są: Politechnika Opolska, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Oddział Opolski z siedzibą w Opolu a także współpracujące podczas tej edycji Towarzystwo Miłośników Kolei Racławice Śląskie. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Opolskiego oraz JM Rektor Politechniki Opolskiej. Pomysłodawcą i realizatorem jest Przemysław Ślusarczyk – opolski animator kultury, dyrygent, kompozytor. W 2013 roku m.in. ta akcja otrzymała wyróżnienie “Opolski Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2013”.
    Na pokładzie ekspresu znajdą się muzycy z Orkiestry Dętej ZSE, Orkiestry Politechniki Opolskiej, oraz po raz pierwszy z Grudzickiej Orkiestry Dętej, dla której będzie to pierwszy występ na tak dużej imprezie przygotowywanej przez wiele miesięcy.
    W tym roku uczestnicy imprezy będą gośćmi II dnia Pikniku kolejowego “Koleją po pograniczu polsko-czeskim”, przyciągającego fanów kolejnictwa z całej Polski i spoza jej granic. Opolski Ekspres Dęty w tym roku pokona w czasie trasy magiczną liczbę 1000 przejechanych km od I edycji w 2010 roku.
    Odjazd pociągu nastąpi ze stacji Opole Główne nastąpi o godz. 10:45. W drodze do Racławic Śląskich ekspres zatrzyma się na stacji Kędzierzyn-Koźle (postój 15 minut) i w Głogówku (postój 20 minut). Podczas postojów orkiestry dadzą tradycyjne pokazy muzyczne. Koncert finałowy zaplanowano w Racławicach Śląskich na tamtejszym dworcu. W Racławicach ekspres zatrzyma się na trzy godziny. Podczas postoju oprócz koncertu na pasażerów czeka wiele atrakcji przygotowanych przez Racławiczan. M.in. możliwość zwiedzania stacji, nastawni, obrotnicy, pokaz sprzętu kolejowego, wyścigi drezyn i inne. Opolski Ekspres Dęty powróci do Opola Głównego o 17:17.
    Wzorem lat poprzednich przejazd pociągiem odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnego biletu specjalnego / miejscówki (wyłącznie miejsca siedzące w pociągu), która uprawnia do przejazdu tam i powrót tylko na trasie ekspresu. Rezerwacja miejsc na podstawie kolejności zgłoszeń (ilość miejsc ograniczona) od 22 maja (piątek) od godziny 8:00 do wyczerpania puli miejsc. Na stronie regulamin rezerwacji, informacje oraz szczegółowy rozkład jazdy.
kolej_na_orkiestre_2015Elektroniczna rezerwacja miejsc i informacje o sposobie rezerwacji: http://www.kolejnaorkiestre.art.pl/elektroniczna-rezerwacja-miejsc-2015
Kategoria: Bez kategorii, Kultura, Miasto, Muzyka, Podróże, Rozrywka Autor: Kamil Kostka

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Maj
10
pt
20:00 Polska Noc Kabaretowa
Polska Noc Kabaretowa
Maj 10@20:00
Polska Noc Kabaretowa
Zapraszamy w najśmieszniejszą podróż Waszego życia! Na niezwykłym pokładzie PNK2019 wyruszamy w poszukiwaniu humoru świata. Niezastąpiony przewodnik – Kabaret Nowaki zadba o to, aby było różnorodnie, dynamicznie i all inclusive. W drogę zabiorą się z nami najodważniejsi odkrywcy humoru świata: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile i Kabaret K2. Zajrzymy do[...]
Maj
18
sob
20:00 Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
Maj 18@20:00
Dni Opola: Waglewski + @ Amfiteatr Tysiąclecia
KONCERT WAGLEWSKI+ Prezydent Miasta Opola wraz z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki zapraszają na wyjątkowy koncert. Już 18 maja Narodowe Centrum Polskiej Piosenki po raz trzeci zaprasza na specjalny projekt przygotowany dla Opola z okazji Święta Miasta. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy znakomitego muzyka, wokalistę Wojciecha Waglewskiego. Koncert Waglewski+ opisuje w niecodziennym ujęciu to, co lider Voo Voo[...]
Maj
19
nie
20:00 Dni Opola: Varius Manx & Kasia S...
Dni Opola: Varius Manx & Kasia S...
Maj 19@20:00
Dni Opola: Varius Manx & Kasia Stankiewicz
              Prezydent Miasta Opola i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zapraszają na wyjątkowy koncert w ramach Dni Miasta. Na scenie Amfiteatru wystąpi zespół Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powrócił w najlepszej możliwej kondycji. Podczas koncertu usłyszymy premierowy[...]
Współpracujemy