Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Joe Bonamassa - So, What Would I Do
AKTUALNOŚCI
Gru
11
2018
Hélène Tysman i Daniel Raiskin w Filharmonii Opolskiej

Zapraszam do udziału w koncercie, który odbędzie się 14 grudnia, 2018 roku o godzinie 19:00 w Filharmonii Opolskiej. Ceny biletów: normalny 45 zł / ulgowy 25 zł / maturzyści, którzy uczestniczą w programie filharmonia ostrożnie wciąga – wstęp darmowy.

Hélène Tysman  ukończyła Konserwatorium Paryskie oraz  Hochschule w Weimarze i Hamburgu, studiowała u Pierre’a-Laurenta Aimarda, Olega Maisenberga i Grigory Gruzmana. Koncertuje na całym świecie (Azja, Ameryka Południowa, Stany Zjednoczone, Kanada, Rosja, Afryka Północna, Bliski Wschód, Europa), regularnie zapraszana jest do udziału w różnych programach radiowych i telewizyjnych, występowała w recitalach oraz jako solistka z orkiestrami, w tym orkiestrą symfoniczną Riverside, orkiestrą symfoniczna Minnesota, Orkiestrą Narodową Walii BBC, Orkiestrą Filharmonii Warszawskiej, Orkiestrą Pasdeloup, na najbardziej znanych na świecie scenach, takich jak New York Lincoln Center i Carnegie Hall, Paris Philharmonie Hall, Frankfurt Alte Oper, Hamburg laeiszhalle, Shanghai City Theater, Cairo Opera.


Jest pianistką o ciepłym dotyku i marzycielskiej wrażliwości. Recitale Hélène Tysman wywierają głębokie wrażenie na publiczności oraz w gronie profesjonalistów, którzy opisują jej twórczość jako oszałamiającą, mieszankę emocji, elokwencji, rzadką finezję i intensywność oraz niezwykłą interpretację. W 2010 roku, po zdobyciu I nagrody Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt (Niemcy) oraz będąc już laureatką wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Anglii i Niemczech, zyskała uznanie na międzynarodowej scenie muzycznej, otrzymując wyróżnienie jako finalistka i laureatka prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Jej wykonania utworów Chopina zostały docenione przez krytyków i publiczność na całym świecie, co doprowadziło do wydania dwóch całkowicie poświęconych Chopinowi nagrań dla OehmsClassics/Naxos. Nagrania te zdobyły nagrodę Maestro francuskiego magazynu Pianiste. Tysman nagrała również dwie płyty z muzyką kameralną we współpracy z solistami Orchestre de Paris dla francuskiej wytwórni Indésens Records. Jest laureatką fundacji Georgesa Cziffry w Senlis (Francja) oraz fundacji chopinowskiej w Hanowerze, a także beneficjentką prestiżowej fundacji Anny-Marii Moggio, a także Myry Hess w ramach koncertów w Stanach Zjednoczonych. Nagrywa dla Steinway Spirio.

 

Na scenie wystąpią:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Hélène Tysman – fortepian
Daniel Raiskin – dyrygent

W programie:
Mikołaj Rimski-Korsakow – Uwertura do opery Carska narzeczona
Sergiusz Rachmaninow – II Koncert fortepianowy c-moll op. 18
Dymitr Szostakowicz – VIII Symfonia c-moll op. 65

 

Koncert realizowany w ramach programu  filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!
Program współorganizuje Instytut Muzyki i Tańca.
Realizacja programu na terenie Województwa Opolskiego została objęta honorowym patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty.

fot. Jakub Ligęzka

Sympatyczny przekaz Radio Emiter

Kategoria: Filharmonia Opolska, Koncert Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Mar
28
czw
18:30 Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Mar 28@18:30
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Pomysł na przegląd zrodził się w 2004 roku, zaraz po reaktywacji Studenckiego Radia Emiter. Młodzi radiowcy widząc zapotrzebowanie na promocję młodych, garażowych kapel, postanowili spróbować swoich sił i pomóc im wypromować swoją muzykę. Tak powstał pierwszy „Rock-Time”. Liczba zgłaszających się zespołów przekroczyła zdecydowanie oczekiwania organizatorów, co tylko umocniło nas w przekonaniu, że impreza musi nabrać[...]
Kwi
7
nie
19:30 Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Kwi 7@19:30
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Tego wieczoru usłyszymy utwory z ich z najnowszego albumu którego wydanie jest planowane na wiosnę 2019. Będzie to okazja aby usłyszeć nowy materiał po raz pierwszy na żywo. Bitamina została założona przez Amara i Mateusza, a niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Bitamina[...]
Koncert finałowy Rock-Time 2019

Współpracujemy