Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Gru
24
2019
Folkrockowo ze Śląska, czyli 032 band

Czy zastanawialiście się, jak brzmi połączenie rocku, folkloru, jazzu i poezji i czy artyści reprezentujący odmienne style muzyczne mogą stworzyć jeden zespół? Odpowiedzi na te pytania przynosi katowicki 032 band.

Twórcy tego teamu zaczęli wspólnie komponować już prawie dziesięć lat temu. Jednak największą popularność zdobywają w ostatnich latach. To za sprawą ich oryginalności. Składa się na nią mieszanka różnych języków, w których tworzą. Jest ich aż pięć: śląski, polski, czeski, niemiecki i angielski! Przykuwają oko również ich zjawiskowe teledyski, ukazujące wysoki profesjonalizm. Promują w nich swoją małą ojczyznę – Górny Śląsk. Klipy: „W samo połednie„, „Teraz i zawsze Katowice„, z pewnością mogłyby się stać spotami promocyjnymi.

No i to, o co właściwie chodzi w rynku muzycznym, czyli co cieszy nasze ucho. Muzyka, która z jednej strony wywołuje skojarzenia z artystami U2, Sting lub Pink Floyd, a z drugiej słyszymy folkowe brzmienia oraz swoistą odmienność.

Wszystkie te cechy 032 bandu obrazuje najnowszy singiel chłopaków pt. „Wilk„, będący zwiastunem albumu: „Cztery pory roku„. Tytuł krążka, czy występujące w zapowiedzi drugiego concept albumu skrzypce, wywołują skojarzenia z włoskim kompozytorem Antoniem Vivaldim, ale zobaczcie i posłuchajcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=-cyP2hixaw0

Kategoria: Muzyka Autor: Adam Trojok

Leave a comment

Współpracujemy
Płyta główna

słuchaj codziennie od 16.00 do 17.00