Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Alice In Chains - Low Ceiling
AKTUALNOŚCI
Gru
20
2018
Do końca grudnia trwają zapisy na olimpiadę „Zwolnieni z Teorii”

Jak nie marnować żywności i zdobywać kompetencje przywódcze dowiedzą się uczestnicy olimpiady projektów społecznych – Zwolnieni z Teorii. Tylko do końca grudnia na platformie www.zwolnienizteorii.pl potrwają zapisy do programu Biedronki dla uczestników, którzy przyczyniając się do rozwiązania tej ważnej kwestii, będą rozwijać umiejętności praktyczne niezbędne na rynku pracy. Najlepsze projekty będą walczyć o tytuł „Złotego Wilka”.  

 

Zwolnieni z Teorii to największa olimpiada w Polsce, która w tym roku zanotowała rekordową liczbę blisko 14 tys. uczestników. Do tej pory uczniowie i studenci zrealizowali 1,4 tys. projektów społecznych, które wpłynęły pozytywnie na życie ok. 11 milionów Polaków. Podczas olimpiady uczestnicy organizują własne projekty społeczne, zdobywając międzynarodowy certyfikat ceniony przez pracodawców na całym świecie. Każdy, kto ukończy swój projekt do marca, zostaje finalistą olimpiady i powalczy o tytuł „Złotego Wilka” podczas Wielkiego Finału w kwietniu 2019 roku. Wtedy zostanie również ogłoszony kolejny Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżniający szkoły wspierające zdobywanie takich kompetencji jak: praca zespołowa, komunikacja, przywództwo. Tegoroczną edycję olimpiady objął patronatem Prezydent RP. Olimpiada jest organizowana od 5 lat, a jej celem jest motywowanie młodych ludzi do podejmowania działalności społecznej oraz przygotowanie ich do wyzwań rynku pracy.

 

Marnowanie żywności to ważna kwestia społeczna, ekonomiczna i środowiskowa. Chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi, którzy zdecydują się zmierzyć z tym tematem. W ramach przygotowanego specjalnie dla nich webinaru i warsztatu opowiemy o naszych działaniach. Jesteśmy bardzo ciekawi ich pomysłów. Wierzymy, że ich realizacja przyczyni się do zmniejszenia skali tego zjawiska, a uczestnikom pozwoli rozwinąć zdolności przywódcze potrzebne w zarządzaniu projektami – mówi Sylwia Krzyżycka, Dyrektor Działu Ochrony Środowiska sieci Biedronka.

 

fot. materiały prasowe JMP

Kategoria: Konkurs Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Mar
28
czw
18:30 Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Mar 28@18:30
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Pomysł na przegląd zrodził się w 2004 roku, zaraz po reaktywacji Studenckiego Radia Emiter. Młodzi radiowcy widząc zapotrzebowanie na promocję młodych, garażowych kapel, postanowili spróbować swoich sił i pomóc im wypromować swoją muzykę. Tak powstał pierwszy „Rock-Time”. Liczba zgłaszających się zespołów przekroczyła zdecydowanie oczekiwania organizatorów, co tylko umocniło nas w przekonaniu, że impreza musi nabrać[...]
Kwi
7
nie
19:30 Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Kwi 7@19:30
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Tego wieczoru usłyszymy utwory z ich z najnowszego albumu którego wydanie jest planowane na wiosnę 2019. Będzie to okazja aby usłyszeć nowy materiał po raz pierwszy na żywo. Bitamina została założona przez Amara i Mateusza, a niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Bitamina[...]
Koncert finałowy Rock-Time 2019

Współpracujemy