Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Grubson - W.S.D.F.
AKTUALNOŚCI
Lip
30
2018
CAFÉ BELGA – Taco Hemingway

CAFÉ BELGA – Taco HemingwayCAFE BELGA

Gatunek: Rap

Wydawca: Asfalt Records/Taco Corp 2018

Premiera: 13 lipca 2018

 

Kolejny piątek trzynastego w tym roku kalendarzowym przyniósł niespodziankę od Taco. Takie niespodzianki miłośnicy muzycy lubią najbardziej. Jak zwykle brak promocji, zapowiedzi i całego tego medialnego szumu. W końcu każdy album Taco Hemingwaya cieszy się dużym zainteresowaniem, więc taki zabieg nikogo już nie dziwi.

Już na samym początku Taco porównuje to co było, z aktualnym swoim bytem. Kiedyś anonimowy raper, niezbyt dobrze kojarzony w światku muzycznym, a obecnie artysta, który nie może ze spokojem wejść do taksówki. Słuchacze, którzy być może poczuli niedosyt po Szprycerze mogą ze spokojem sięgnąć po tę płytę. CAFÉ BELGA  to zdecydowanie album w stylu Taco, Taco którego pamiętamy z Umowy o dzieło. Zabawa słowem przewija się praktycznie przez wszystkie numery, od ZTM po Adieu. Charakterystyczny głos, w połączeniu z inteligentnymi tekstami tworzy idealną mieszankę. Nie pozostaje więc nic innego, jak zapętlić album i udać się razem z Taco do CAFÉ BELGA.

W utworze Wszystko na niby, Taco opowiada o zatarciu się granicy prawdziwości, może w pewnym sensie o szczęściu, które bywa także przekleństwem. Artyści nie mają lekkiego życia, bo wciąż muszą zmagać się z presją,  oczekiwaniami względem słuchaczy i koncertowym życiem. Egzystencjalna tematyka przewija się w większości numerów na tym albumie, w Reżyserii – Kubrick czy 2031, który jest wizją przyszłości. Nie brakuje tutaj nawiązań do współczesnego społeczeństwa, do czego Taco zdążył nas przyzwyczaić.  Jest również wiele narzekań na otoczenie i zmęczenie współczesnością. A wszystko to okraszone jest doskonale dobraną muzyką , wstawkami z wywiadów i wpadającymi w ucho refrenami. Przykładem jest numer Fiji, który moglibyśmy usłyszeć w każdej stacji muzycznej.  CAFÉ BELGA pokazuje także romantyczne oblicze Taco, ale to oceńcie już sami. Na płycie znalazł się też jeden numer w języku angielskim, który klimatycznie nie odbiega od całości. Docenić należy także okładkę, która już kolejny raz zachwyca artystycznym wyrazem. Brawa dla jej autorów – Piotra Dudka, Soni Szóstak i Łukasza Partyki!

Tytus z pewnością nie przewidział, że Taco Hemingway będzie tyle wart, a warta przesłuchania jest, CAFÉ BELGA  – już złota, a z pewnością to nie koniec jej sukcesu.

Kategoria: Muzyka Autor: Kasia Antos

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Lip
6
sob
20:00 Queen Symfonicznie
Queen Symfonicznie
Lip 6@20:00
Queen Symfonicznie
Organizator: PIOSENKA PLUS
Lip
13
sob
18:00 Siesta Na Tarasie: KAMP! @ Taras Amfiteatru NCPP
Siesta Na Tarasie: KAMP! @ Taras Amfiteatru NCPP
Lip 13@18:00
Siesta Na Tarasie: KAMP! @ Taras Amfiteatru NCPP
KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, autorzy remiksów dla Brodki czy Dawida Podsiadło oraz hymnu Męskiego Grania 2017. Na swoim koncie mają albumy „KAMP!” i „Orneta”, a także występy na największych festiwalach oraz tak ważnych imprezach jak amerykańskie SXSW czy brytyjskie The Great Escape. Teraz KAMP! powracają z trzecim, studyjnym albumem, którego premiera[...]
Współpracujemy