Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Lut
23
2019
Bardzo dobra płyta – jeszcze lepszy koncert, czyli Smolik/Kev Fox w NCPP! [RELACJA]

W piątkowy wieczór do Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki zawitał polsko brytyjski duet Kev Fox / Smolik. Choć koncert nie został wyprzedany, artyści zdołali wypełnić salę po brzegi, co jest świetnym dowodem na to, że fanów alternatywy w naszym regionie, zdecydowanie nie brakuje!

Koncert wypełniały głównie kompozycje z pierwszej płyty, ale oczywiście nie zabrakło także utworów ze stosunkowo świeżej EP, z których to tytułowe „Queen of Hearts” zadziałało swoim żywym, wakacyjnym klimatem, zdecydowanie mocno na zgromadzoną publiczność. Była także niespodzianka – utwór premierowy, którego nazwy niestety nie zdołałem wychwycić, jednak, jeżeli pozostałe ukryte jeszcze przed nami kompozycje są równie dobre, to subiektywnie mogę zapewnić, że jest na co czekać!

Trzeba przyznać, że Panowie tworzą bardzo udany skład, nie tylko pod względem muzycznym, ale także scenicznym – świetnie się uzupełniają, gdzie Kev w roli frontmana czuje się jak ryba w wodzie, natomiast Smolik z przymkniętymi oczami majstruje czarujące dźwięki na uboczu sceny, wypełniając z pełną świadomością każdy wolny kawałek ciszy. Ciszy nie uświadczyliśmy również pomiędzy utworami, bowiem ten czas artyści poświęcali na podkręcenie kontaktu z publicznością opowiadając zabawne anegdoty, jak chociażby ta o piosence zadedykowanej mamie, podczas opowiadania której gitara Keva odmówiła posłuszeństwa, co wokalista genialnie skwitował słowami, że właściwie to jest prezentem właśnie od niej.

 Publiczność zdawała się być całkiem mocno skupiona na słuchaniu i do bardziej energicznej zabawy potrzebowała delikatnej pomocy ze strony frontmana, ale kiedy po około godzinie całkiem dobrej zabawy przyszedł czas pożegnania, wszyscy dokładnie wiedzieli, co mają robić i nieustającym aplauzem udało się sprowadzić muzyków ponownie na scenę. Prawda jest jednak taka, że po tak udanym występie zejście ze sceny przed bisem to tylko formalność i pretekst do uzupełnienia Yerby w kubeczku! Na pożegnanie zagrane zostały jeszcze dwie piosenki, z czego jedna okazała się być bardzo emocjonalnym coverem utworu „Wicked Game” od Chrisa Isaaka.

Całe wydarzenie można zaliczyć zdecydowanie do udanych, a zaproszenie Panów do Opola to strzał w dziesiątkę. Warto podkreślić, że Kev Fox i Smolik brzmią na żywo jeszcze lepiej niż na płycie, czemu sprzyjały oczywiście genialne warunki jakie panują w Sali Kameralnej NCPP. Zgodnie z zapowiedziami, nadchodzące wydawnictwo ma z tego scenicznego doświadczenia czerpać pełnymi garściami, dlatego z niecierpliwością obserwuję horyzont wypatrując muzycznych wieści.

Tradycyjnie zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć  na stronie NCPP oraz śledzenia repertuaru!

Kategoria: Koncert Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Współpracujemy