Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Jarecki + BRK - Rejs
AKTUALNOŚCI
Sty
05
2019
Aktywnie i Zdrowo czyli Wirtualna Rzeczywistość dla Studentów Politechniki Opolskiej

Studenckie Koło Naukowe Błąd Kartezjusza działające na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii bierze udział w konkursie organizowanym przez Citi Bank wspierającym rozwój organizacji studenckich. Projekt pt. „Wykorzystanie wirtualnych gier jako motywatora do wykonywania ćwiczeń fizycznych wśród studentów”.

 

Już 11 stycznia poznamy laureatów Make Progress. Jako absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego trzymam kciuki i udostępniam informacje, aby każdy popierający inicjatywę poświęcił czas na oddanie głosu.

Projekt zakłada utworzenie na każdym z Wydziałów stanowisk do prowadzenia treningu fizycznego w wirtualnej rzeczywistości. Pomysłodawcy przekonują, że większość chorób można wyeliminować dzięki dostarczeniu regularnej aktywności fizycznej. Ma ona dobroczynne działanie na kondycję ciała jak i psychiki. W czasach, gdzie coraz więcej osób unika tradycyjnego wysiłku fizycznego, wirtualna rzeczywistość może stanowić ciekawą formę aktywności, ponieważ przedstawia nowe możliwości motywacji oraz zwiększa zaangażowanie osób w ćwiczenia.

Według naszej wiedzy proponowany program nie był dotychczas prowadzony w Polsce.

Takie możliwości daje m. in. Konsola Xbox z sensorem ruchu Kinect. Pozwala na wykorzystanie całego ciała gracza i przeniesienie ruchu na fikcyjną postać, którą widzimy na ekranie. Uzyskujemy dzięki temu efekt pracy całego ciała.

W publikacjach naukowych udowodniono, że taki rodzaj treningu wpływa korzystnie na sprawność fizyczną, redukuje stres, poprawia samopoczucia oraz pamięć. Na podstawie wyników własnych badań naukowych, wykazaliśmy że 2-tygodniowy codzienny, 15-minutowy trening w wirtualnej rzeczywistości prowadzi do poprawy sprawności fizycznej wyrażonej w sile, wytrzymałości oraz elastyczności mięśniowej. Poprawia koordynacje i równowagę.

Projekt będzie realizowany w trakcie trwania semestru letniego (luty-lipiec 2019). Zakup sprzętu zostanie dokonany w momencie uzyskania środków. Całość środków zostanie przekazana na zakup stanowisk do prowadzenia wirtualnych treningów. Szacowany koszt stanowiska to ok 1700 zł, w skład którego wchodzą: konsola wraz z czujnikiem ruchu Kinect oraz grami 600 zł, stojak mobilny 400zł, telewizor 32” 500 zł, przedłużacz oraz zabezpieczenie antykradzieżowe do konsoli 200 zł.

Wykorzystanie wirtualnych gier jako motywatora do wykonywania ćwiczeń fizycznych wśród studentów Patryk Szary 306 głosów

Projekty, które obecnie uzyskują największą liczebę głosów w konkursie organizowanym przez Citi Bank.

Wampiriada Weronika Sczypkowska 615 głosów

AESTE CaseWeek 2019-Cykl największych warsztatów Case Study w Polsce Oskar Chocian 600 głosów

 

fot. Pixabay

Sympatyczny przekaz Radio Emiter

Kategoria: Konkurs Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Mar
28
czw
18:30 Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Mar 28@18:30
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Pomysł na przegląd zrodził się w 2004 roku, zaraz po reaktywacji Studenckiego Radia Emiter. Młodzi radiowcy widząc zapotrzebowanie na promocję młodych, garażowych kapel, postanowili spróbować swoich sił i pomóc im wypromować swoją muzykę. Tak powstał pierwszy „Rock-Time”. Liczba zgłaszających się zespołów przekroczyła zdecydowanie oczekiwania organizatorów, co tylko umocniło nas w przekonaniu, że impreza musi nabrać[...]
Kwi
7
nie
19:30 Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Kwi 7@19:30
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Tego wieczoru usłyszymy utwory z ich z najnowszego albumu którego wydanie jest planowane na wiosnę 2019. Będzie to okazja aby usłyszeć nowy materiał po raz pierwszy na żywo. Bitamina została założona przez Amara i Mateusza, a niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Bitamina[...]
Koncert finałowy Rock-Time 2019

Współpracujemy