Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Maj
21
2019
Akordeonowo kwitnące azalie

Debiuty to taki moment, gdzie młodzi artyści pokazują swoje umiejętności, na miarę swojego talentu i możliwości. Wyjątkowy koncert najsłynniejszego opolskiego duetu akordeonowego w składzie: Grzegorz Kuryła i Lukas Gogol.

Znani opolskiej publiczności ze swoich audycji w Radio Opole i występów w całym województwie, kraju i za granicą. Są laureatami drugiego miejsca Międzynarodowego Festiwalu w Puli.

Podczas koncertu mogliśmy dowiedzieć się, że dla Grzegorza trwają poszukiwania nowego akordeonu akustycznego. W najbliższym czasie będzie organizowana zbiórka potrzebnej sumy pieniędzy na nowy, wyjątkowy instrument, który będzie służył przez lata.

Lukas Gogol: zwycięzca 10. edycji Mam Talent – występ.

Program trzeciego koncertu Muzycznego Święta Kwitnących Azalii nieznacznie różnił się od tego, który był zaplanowany. Warto dodać, że tylko jeden utwór wykonywany był z nut. Poniżej przedstawiamy odegrane ze słuchu, z dozą improwizacji utwory, które dzięki latom doświadczeń, systematycznych ćwiczeń i wytrwałości Grzegorza i Lukasa mogliśmy wysłuchać z zachwytem.

1. Jan Sebastian Bach – Preludium C-dur BWV553
2. Domenico Scarlatti – Sonata d-moll K141
3. Antonio Vivaldi – Koncert Skrzypcowy nr 4 f-moll „Zima” cz.1 Allegro non molto RV 297 4. Isaac Albéniz – Asturias
5. Franck Angelis – Brel-Bach
6. Segriey Voytenko – Revelation
7. Jan Sebastian Bach – Passacaglia c-moll BWV582
8. Gorka Hermosa – Galiano en Santiago
9. Gorka Hermosa – Ekia
10. Gorka Hermosa – Brehme
11. Gorka Hermosa – Anantango 12. Astor Piazzolla – Libertango

Początek koncertu to zaprezentowanie walorów dźwiękowych pojedynczych instrumentów. Ich połączone brzmienie mogliśmy usłyszeć dopiero w Passacaglii – Jana Sebastiana Bacha. Grzegorz podczas Brehme – Gorki Hermosy zmienił akordeon, aby zaprezentować publiczności możliwości akordeonu cyfrowego.

 

Pan Dariusz Kownacki (nauczyciel) opowiedział o uczniach i ich instrumentach:

Zapraszamy do wysłuchania utworów, które były prezentowane podczas trzeciego, a zarazem przedostatniego koncertu na Zamku w Mosznej.

 

Zachęcamy do zapoznania się z relacją przygotowaną przez Małgorzatę Ślusarczyk: „Owacyjne przyjęcie występu opolskich akordeonistów na festiwalu w Mosznej [ZDJĘCIA]” Klasyka wieczorową porą. Radio Opole.

 

W najbliższy piątek tj. 24.05.2019 odbędzie się już czwarty, ostatni koncert z udziałem Olgi  Bończyk, Anny Noworzyn  – Sławińskiej – sopran, Witolda Matulka – tenor, Barbary Hortyńskiej – fortepian. Prowadzenie koncertu : Oskar Koziołek- Goetz.

Więcej informacji wkrótce!

fot. Jakub Ligęzka
Sympatyczny przekaz – Radio Emiter

Kategoria: Koncert, Muzyka Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Współpracujemy