Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: The Blues Brothers - Think
AKTUALNOŚCI
Mar
10
2019
44. Opolskie Konfrontacje Teatralne/„Klasyka Żywa”

teatr8 marca, w dzień kobiet na konferencji prasowej dotyczącej 44 edycji OKT dyrektor teatru Norbert Rakowski wraz z Dorotą Buchwald i wicemarszałkiem Zbigniewem Kubulańcem przedstawił tegoroczny plan. Do informacji prasy podane zostały informacje o budżecie, puli nagród i spektaklach. Podczas festiwalu wystawianych będzie 7 sztuk + dwie towarzyszące, dodatkowo otwarte zostaną dwie wystawy; zewnętrzna i wewnętrzna. Podczas trwającego przez rok konkursu spośród 38 spektakli wybrano na przykład: „Ferdydurke”, „Pana Tadeusza”, „Zemstę” itd. Co pokazuje, że rzeczywiście konfrontacje dotyczą klasyki teatru. Tegoroczny plakat przedstawia Stanisława Wyspiańskiego, który miał ogromny wkład w twórczość polskiego teatru. Sprzedaż biletów ruszyła 8 marca i przewiduje się duże zainteresowanie, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Dla osób z karnetami przygotowano zniżki w innych instytucjach kulturalnych, jak np. w Filharmonii Opolskiej, dodatkowo zakup karnetu w porównaniu do sprzedaży detalicznej to oszczędność 130 złotych. Warto się wybrać do kasy biletowej, dokonać zakupu i obejrzeć te wszystkie spektakle, zwłaszcza że, jak wspomniał dyrektor teatru Norbert Rakowski, tegoroczna edycja reprezentuje bardzo ważną dla teatru liczbę.

Kategoria: Teatr Autor: Karolina Pyć

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Cze
7
pt
18:30 Rock Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Rock Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Cze 7@18:30
Rock Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Zapraszamy na kolejną edycję ROCK OPOLE 2019! Całość poprowadzi niezawodny Piotr Stelmach. A na scenie wystąpią: ØRGANEK, HAPPYSAD, ŁĄKI ŁAN, DEZERTER.
Cze
8
sob
17:30 Hip-Hop Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Hip-Hop Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Cze 8@17:30
Hip-Hop Opole 2019 @ Błonia Politechniki Opolskiej
Wszystkich fanów rapu zapraszamy na imprezę HIP-HOP OPOLE 2019! Prowadzenie Waldemar Kasta. A na tegorocznej edycji zagrają: Paluch, Kali, Sarius, Zipera, Włodi, PlanBe.
Lip
6
sob
20:00 Queen Symfonicznie
Queen Symfonicznie
Lip 6@20:00
Queen Symfonicznie
Organizator: PIOSENKA PLUS
Współpracujemy