Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: The Moody Blues - Don't Need A Reindeer
AKTUALNOŚCI
Gru
07
2017
Zdrowa Opolszczyzna

7 grudnia 2017 roku, w budynku „Łącznik” przy ulicy Mikołajczyka, odbyła się już trzecia Ogólnopolska Konferencja „Zdrowa Opolszczyzna” organizowana przez Studenckie Koło Naukowe „Żubr”. Podczas konferencji wygłoszonych zostało naprawdę wiele wartościowych prezentacji o tematyce głównie żywieniowej, chociaż zdarzały się odstępstwa od tego schematu.

Silna była reprezentacja Politechniki Opolskiej. Andrzej Knapiak pokazał, iż w siatkówce coraz częściej trenerzy zwracają się o pomoc w stronę nauk ścisłych, zwłaszcza statystyki i informatyki. Angelika Majka zaś dzielnie broniła honoru i dobrego imienia herbaty, ukazując wpływ jej różnych rodzajów na zdrowie człowieka, a także, że jest ona znacznie lepsza niż popularna w naszym kraju kawa.

 

 

Referaty przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie upłynęły nam z kolei pod znakiem… świń. Tamtejsi prelegenci udowadniali, że wieprzowina jest niesłusznie demonizowana, a odpowiednio hodowana, transportowana i przyrządzana może być zdrowa. a także być źródłem całkiem wielu składników odżywczych.

Godnymi wspomnienia są także prezentacje Wojciecha i Arkadiusza Matrasów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wytłumaczył oni, że nie zawsze bezmyślne przyjmowanie stosu suplementów jest optymalne, a czasem wystarczy nawet zwykły sok z buraka.

Kategoria: Nauka, Uczelnia Autor: Marcin Szymański

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Lis
24
sob
10:00 World Press Photo Exhibition 2018 @ Budynek główny Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu
World Press Photo Exhibition 2018 @ Budynek główny Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu
Lis 24@10:00 – Gru 16@20:00
World Press Photo Exhibition 2018 @ Budynek główny Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu | Opole | opolskie | Polska
  Już po raz 18 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu będzie można oglądać najlepsze fotografie prasowe prezentowane w ramach wystawy World Press Photo. Składają się na nią prace nagrodzone i wyróżnione w największym i najbardziej prestiżowym konkursie fotografii prasowej organizowanym przez Fundację World Press Photo w Amsterdamie. Wydarzenie ma charakter cykliczny. W tym roku[...]
Współpracujemy