Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Creed - Beautiful
AKTUALNOŚCI
Maj
21
2018
Zbliża się „Z orkiestrą po Odrze”
 
 
Rejs tegorocznej VII edycji imprezy rozpocznie się 26 maja o godz. 14:00. Statek Opolanin zrealizuje dwa rejsy. Długi i krótki. Trasa powiedzie w tym roku w kierunku Dobrzenia Małego. Impreza zakończy się o godz. 18:00.
 

Z orkiestrą po Odrze” to kontynuacja i rozszerzenie nowatorskiej – pierwszej tego typu w 

Polsce akcji „Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty” wymyślonej i realizowanej przez Przemysława Ślusarczyka – opolskiego kompozytora, dyrygenta, animatora kultury, która została przygotowana na 
Politechnice Opolskiej i z wielkim sukcesem po raz pierwszy odbyła się w 2010 roku. Akcji przyświecają następujące cele:
 
– promocja: uczelni oraz instytucji współpracujących
– kultury studenckiej i alternatywnych działań kulturalnych …
– żeglugi śródlądowej i wodnych szlaków turystycznych …
– aktywizacja lokalnej społeczności …
– regionu i transportu wodnego …
– rewitalizacja żeglugi śródlądowej w województwie …
– dlatego „Z orkiestrą po Odrze” bo chcemy przywrócić dawną rangę Odry …
 
I edycja z Kędzierzyna-Koźla do Opola odbyła się 12 maja 2012 roku a II edycja z Oławy do Brzegu. “Z orkiestrą po Odrze” to “mała filharmonia na wodzie”. W tym roku ponownie na pokładzie statku Opolanin zasiądą muzycy z Orkiestry Politechniki Opolskiej i Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu oraz el12 Opole Politechnic Band, którzy pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka zaprezentują program, na który złożą się utwory z polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.
 
Organizatorami imprezy są: Przedsiębiorstwo el12 sp. z o.o. oraz Politechnika Opolska. Imprezie patronuje JM Rektor Politechniki Opolskiej i Marszałek Województwa Opolskiego.
 
 
Kategoria: Kultura, Muzyka, Rozrywka Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Współpracujemy