Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Deep Purple - Love Conquers All
AKTUALNOŚCI
Maj
26
2018
Z Orkiestrą po Odrze, czyli rejs statkiem pełnym muzyki

Z Orkiestrą po OdrzeW sobotę 26 maja, dzień szczególny ze względu na święto wszystkich mam, odbyła się już 7. edycja wydarzenia Z Orkiestrą po Odrze.

Statek Opolanin zabrał pasażerów w muzyczny rejs malowniczymi terenami Opolszczyzny. Na pokładzie odbył się koncert, podczas którego połączone zostały siły Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, Grudzickiej Orkiestry Dętej i EL12 Politechnic Band. Muzycy pod dyrygenturą Przemysława Ślusarczyka – pomysłodawcy cyklu, wykonali utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej, w aranżacjach swojego dyrygenta. „Mamma Mia”  zespołu Abba, utwory Beatlesów czy znane tematy filmowe to tylko niektóre z zaprezentowanych na statku wykonań. Nie zabrakło także znanego hitu „Przez twe oczy zielone” Zenona Martyniuka. Wyjątkowym akcentem był także utwór specjalny dla mam.

Na pokładzie zagościli przedstawiciele Politechniki Opolskiej, m.in. Pan  Prorektor ds. Studenckich i Inwestycji  Krzysztof Malik czy Pani Prorektor ds. Dydaktyki Krystyna Macek-Kamińska wraz z mężem dr  inż. Marcinem Kamińskim. W rejsie wziął udział również Szymon Ogłaza, przedstawiciel władz województwa opolskiego.  Statek popłynął malowniczą trasą w kierunku Dobrzenia. Uczestnicy muzycznego rejsu mogli obserwować śluzowanie statku  na śluzie Wróblin. Oprócz muzycznych wrażeń nie zabrakło także tych estetycznych, w formie pięknych widoków, które zapewniły okoliczności przyrody i słoneczna pogoda.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny rejs, wypełniony dźwiękami muzyki i niezapomnianą atmosferą.

Kategoria: Muzyka, Rozrywka Autor: Kasia Antos

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Mar
28
czw
18:30 Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Mar 28@18:30
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Pomysł na przegląd zrodził się w 2004 roku, zaraz po reaktywacji Studenckiego Radia Emiter. Młodzi radiowcy widząc zapotrzebowanie na promocję młodych, garażowych kapel, postanowili spróbować swoich sił i pomóc im wypromować swoją muzykę. Tak powstał pierwszy „Rock-Time”. Liczba zgłaszających się zespołów przekroczyła zdecydowanie oczekiwania organizatorów, co tylko umocniło nas w przekonaniu, że impreza musi nabrać[...]
Kwi
7
nie
19:30 Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Kwi 7@19:30
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Tego wieczoru usłyszymy utwory z ich z najnowszego albumu którego wydanie jest planowane na wiosnę 2019. Będzie to okazja aby usłyszeć nowy materiał po raz pierwszy na żywo. Bitamina została założona przez Amara i Mateusza, a niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Bitamina[...]
Koncert finałowy Rock-Time 2019

Współpracujemy