Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Deep Purple - I got your number
AKTUALNOŚCI
Cze
11
2018
Wywiad z Waldemarem KASTA

Tegoroczny line-up HipHop Opole pełen był gorących nazwisk aktualnej polskiej rap sceny. W nieco nieoczekiwanych okolicznościach udało mi się porozmawiać z postacią, która mimo iż odeszła na przysłowiową emeryturę od rapowania, nadal jest bardzo rozpoznawalna, a na tegorocznej imprezie, już czwarty raz z rzędu wystąpiła w roli prowadzącego. 

 

Waldemar Kasta to jedna z najbardziej barwnych postaci polskiego środowiska hiphopowego. Raper, który od początków tej kultury w Polsce ją współtworzy, dyrektor Artystyczny KSW, Ring Announcer w największej federacji MMA w Polsce czy w końcu wokalista rockowego zespołu. Wall-E to jeden z ojców polskiego rapu, swoją przygodę z tą muzyką zaczął już ponad 20 lat temu. Współpracował min. z takimi artystami jak Szad, Mrozu, Whitehouse, Donatan czy Kleo. Współtworzył także legendarną grupę KASTA SQUAD, Trzeci Wymiar oraz GTW – Grupę Trzymającą Władzę, wraz z Tedę, Kołczem i DonGuralesko.

O tym jak wygląda ewolucja artysty, jak zmienia się Polski hiphop i kto jest teraz najbardziej na topie, możecie posłuchać w spontanicznie przeprowadzonym wywiadzie podczas tegorocznego HipHop Opole, które odbyło się na Błoniach Politechniki Opolskiej.

 

 

Wywiad: Krzysztof Masiarek

fot.: YouTube

Kategoria: Muzyka, Wywiad Autor: Krzysztof Masiarek

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Lut
22
pt
20:00 Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Lut 22@20:00
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
  Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii.  
Mar
7
czw
19:00 Coma @ Sala Kameralna NCPP
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Mar 7@19:00
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Na początku marca 2019 ukaże się najnowszy album zespołu Coma pt. „Sen o Siedmiu Szklankach”. Tym razem zdecydowaliśmy się na płytę z coverami. To studyjna wersja naszej przygody plenerowej z 2018 roku. W sierpniu tego roku mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu „Męskie Granie”. Chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, a okazało się, że najlepsze znaleźliśmy[...]
Zarejestruj swój zespół na Rock-Time 2019

Współpracujemy