Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Hey - Muka!
AKTUALNOŚCI
Sty
15
2019
TULIA wystąpi w Opolu

 

 

8 lutego 2019 roku o godzinie 19:00 zespół TULIA wystąpi przed opolską publicznością na Scenie Kameralnej w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.

Wstęp 55zł

 

TULIA to głosy Joanny Sinkiewicz, Dominiki Siepki, Patrycji Nowickiej i Tulii Biczak.

Wszystko zaczęło się w październiku 2017 roku, zespół DEPECHE MODE opublikował na swoim oficjalnym fan page’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, kultowego Enjoy The Silence w wykonaniu polskiego zespołu ludowego. Video na YouTube wyświetlono już w liczbie prawie trzech milionów razy.

Cztery dziewczyny ze Szczecina, które wpadły na pomysł zrealizowały ten niesamowity cover. Jednak postanowiły pójść o krok dalej swoją muzyczną drogą zakładając zespół TULIA.

Muzyka TULII to połączenie klasycznych białych głosów charakterystycznych dla polskiej muzyki ludowej wspomaganej najnowocześniejszą produkcją muzyczną. Całość uzupełniają absolutnie unikatowe tradycyjne instrumenty o tak ekscentrycznych nazwach jak: suka biłgorajska, lira korbowa czy piszczałka wielkanocna.

25 maja odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu TULIA.

Koncert „Premier” 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu niemal w całości należał do zespołu TULIA. Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak brawurowo wykonały utwór „Jeszcze Cię nie ma”, zdobywając najważniejsze nagrody:

– głosami widzów Nagrodę Publiczności Konkursu Premier im. Karola „Papy” Musioła, czyli tzw. Karolinkę

– głosami Jury Nagrodę Konkursu Premier

– Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, przyznaną zespołowi za twórcze i nowatorskie podejście do tradycji polskiej muzyki ludowej.

 

 

16 listopada ukazała się reedycja albumu, zawierająca pięć premierowych autorskich utworów. Album promuje singiel „Pali się”Debiutancki album zespołu TULIA uzyskał status Platynowej Płyty.

(źródło NCPP)

 

Sympatyczny przekaz Radio Emiter

Kategoria: Koncert Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Lut
22
pt
20:00 Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Lut 22@20:00
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
  Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii.  
Mar
7
czw
19:00 Coma @ Sala Kameralna NCPP
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Mar 7@19:00
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Na początku marca 2019 ukaże się najnowszy album zespołu Coma pt. „Sen o Siedmiu Szklankach”. Tym razem zdecydowaliśmy się na płytę z coverami. To studyjna wersja naszej przygody plenerowej z 2018 roku. W sierpniu tego roku mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu „Męskie Granie”. Chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, a okazało się, że najlepsze znaleźliśmy[...]
Zarejestruj swój zespół na Rock-Time 2019

Współpracujemy