Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Dawid Podsiadlo - !H.a.p.p.y!
AKTUALNOŚCI
Wrz
29
2018
Trwa Opole Songwriters Festival
Coals

Pierwszy dzień Opole Songwriters Festival przeszedł do historii, przed nami jeszcze dwa dni muzycznych wrażeń.

Michał Przerwa-Tetmajer

 

Zgodnie z planem jako pierwszy wystąpił Michał Przerwa-Tetmajer dając bardzo stonowany i spokojny koncert. Całość okraszona była wyłącznie gitarowo wokalnymi brzmieniami, co w zestawieniu z dostępnymi leżakami pozwoliło w komfortowych warunkach skupić się na nierzadko miłosnych i przyjemnych tekstach.

Następny na ON LEMON STAGE był bratersko-siostrzany duet KWIAT JABŁONI, których występ można zaliczyć do tych emanujących pozytywną energią, która jak można było zauważyć, udzieliła się również publiczności dającej owacje na stojąco.

Około godziny 20 ciężar imprezy przeniósł się do Sali Kameralnej, gdzie koncert dali OXFORD DRAMA. Electropopowy zespół z Wrocławia utworzył nieco brytyjski klimat, prezentując niebanalne kompozycje oraz w całości anglojęzyczne teksty. Taki układ również nie pozostał obojętny publiczności, która domagała się ponownego wyjścia zespołu na scenę.

 

OXFORD DRAMA

Koncertowym zwieńczeniem pierwszego dnia był wspaniały występ katowickich węgli, czyli COALS. Tym razem słuchacze dostali porządną dawkę elektronicznych brzmień, często stanowiących tło dla niesamowitego wokalu Kasi Kowalczyk, która z eterycznych anielskich dźwięków bez zająknięcia przechodziła na granice ciężkiego rapu. Warte podkreślenia jest również nie mniej klimatyczne oświetlenie, padające w zdecydowanej większości zza pleców artystów, co świetnie komponowało się z prezentowaną muzyką.

 

 

Katarzyna Kowalczyk (Coals)

Tegoroczna edycja OPOLE SONGWRITERS FESTIVAL w całości odbywa się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, co jest ogromnym plusem, bowiem nie od dziś wiadomo, że pod względem jakości doznań muzycznych, na co składa się świetne zaplecze techniczne oraz profesjonalna obsługa, to miejsce nie ma sobie równych w Opolu.

 

Chętnych zapraszamy jeszcze dziś i jutro o godzinie 18:00!

Bilety na dziś można nabyć w kasie w cenie 40 zł, na niedzielę natomiast jeszcze do północy w przedsprzedaży w cenie 50 zł lub 60 zł w dniu koncertu.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora.

 

 

 

 

 

Kategoria: Kultura, Muzyka, Rozrywka Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Współpracujemy