Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Otsochodzi - Tel3f0ny [radio]
AKTUALNOŚCI
Lut
09
2019
SMOLIK // KEV FOX nadciągają do Sali Kameralnej NCPP

22 lutego 2019 o godzinie 20:00, w Sali Kameralnej NCPP rozpocznie się koncert polsko-angielskiego duetu SMOLIK / KEV FOX. To niepowtarzalna okazja dla fanów alternatywy, aby wysłuchać na żywo, nagrodzonego FRYDERYKIEM, świetnie przyjętego albumu „SMOLIK / KEV FOX” oraz najnowszej EP „QUEEN OF HEARTS”.

Album dwóch Panów, to z pewnością bardzo mocny przedstawiciel alternatywy i na próżno szukać w nim chęci przypodobania się komukolwiek, pomijając fakt, że obydwoje artyści nigdy nie podążali szlakiem twórczości dla mas, będącej celem samej w sobie. SMOLIK / KEV FOX to wydawnictwo bardzo klimatyczne, pełne muzycznych smaczków i niuansów przemyślanych w każdym calu, dopełnianych charakterystycznym, nieco brudnym głosem Keva Foxa. Każdy kto zaznajomił się z brzmieniem tej płyty, tym bardziej powinien odwiedzić Salę Kameralną, by poznać jej drugie oblicze – koncertowe. O tyle o ile pierwszy album wynikający z tej kolaboracji wprowadzi nas raczej w nastrój jesiennego wieczoru, to „Queen of Hearts” przypomni o zbliżających się wielkimi krokami cieplejszych dniach, a tytułowy kawałek zabierze Was wprost na wakacyjną przejażdżkę z przyjaciółmi.

Andrzej Smolik swoją karierę rozpoczynał w zespole Wilki na początku lat 90. i dosyć wcześnie dał się poznać jako osoba o nieprzeciętnych zdolnościach muzycznych. Wydał 4 studyjne albumy solowe, z których dwa pokryły się złotem, oraz album z muzyką do interaktywnego filmu „The Trip”. Wielokrotnie nominowany do nagrody FRYDERYKI, której laureatem w kategorii „Kompozytor roku” został dwa razy.

Kev Fox urodził się w Anglii i kiedy miał 17 lat, przeprowadził się do Manchesteru, gdzie poznawał muzyczne środowisko. Dwa lata życia spędził grając koncerty na ulicach Wielkiej Brytanii, by w wieku 28 lat wydać debiutancki album „King For A Day”. Jego kariera w Polsce nabrała zdecydowanego tempa po wydaniu wspólnego albumu ze Smolikiem, który jest niekwestionowanym sukcesem.

Bilety w cenie 50 zł dostępne na stronie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

(grafika: ncpp.opole.pl)

Kategoria: Koncert, Muzyka Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Lut
22
pt
20:00 Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Lut 22@20:00
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
  Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii.  
Mar
7
czw
19:00 Coma @ Sala Kameralna NCPP
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Mar 7@19:00
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Na początku marca 2019 ukaże się najnowszy album zespołu Coma pt. „Sen o Siedmiu Szklankach”. Tym razem zdecydowaliśmy się na płytę z coverami. To studyjna wersja naszej przygody plenerowej z 2018 roku. W sierpniu tego roku mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu „Męskie Granie”. Chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, a okazało się, że najlepsze znaleźliśmy[...]
Zarejestruj swój zespół na Rock-Time 2019

Współpracujemy