Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Grubson - Potrzeba
AKTUALNOŚCI
Kwi
01
2017
Słabsza płeć? Niekoniecznie, czyli „Bieg w Kasku”

30 czerwca, w czwartek, odbył się kolejny „Bieg w Kasku” organizowany na naszej uczelni. Wydarzenie to jest częścią większego przedsięwzięcia, a mianowicie akcji zwanej „Dziewczyny na Politechniki”. Akcja ta ma na celu zachęcić licealistki płci żeńskiej, by nie bały się i wybierały studia techniczne, które od wielu lat mają opinię mocno zmaskulinizowanych.

Tegoż właśnie dnia, na błoniach Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej, zebrały się dziewczyny, chętne do tego, by przebiec wyznaczoną trasę w słusznej sprawie. Biegły one w trzech kategoriach: licealistki, studentki, i pracownice naszej uczelni. Bo w końcu nie liczy się wiek ciała, liczy się, przede wszystkim, wiek ducha. 

Cóż takiego wyróżnia ten bieg na tle innych podobnych wydarzeń? Mianowicie to, iż każda uczestniczka, by zaliczyć trasę, musiała przez cały czas mieć na głowie kask, taki ochronny, jakiego używa się na budowie. Podkreśla to sedno i cel akcji, zachęcenia osób płci żeńskiej do studiowania na Politechnice Opolskiej.

Kiedy bieg wystartował, wszelkie płciowe stereotypy odeszły w dal, w zapomnienie. Dziewczyny i panie były w stanie bez problemu dorównać chłopakom, którzy biegli wcześniej, przed samym właściwym wydarzeniem.

Zwyciężczynią w kategorii licealistek została Natalia Pancylejko.

Trenuję lekkoatletykę w AZS-ie, trenuję codziennie więc, a to było jakby w formie treningu.

Taki bieg, zwycięstwo, fajna rzecz, kolejna przygoda, kolejne doświadczenie, kolejne przygotowanie do startu w lato.

Będę promowała bieg […], ponieważ politechniki potrzebują także dziewczyn, nie tylko mężczyzn.

powiedziała Natalia Pancylejko, zwyciężczyni w kategorii licealistek.

W kategorii studentek, jak i w biegu ogólnym wygrała z kolei Ania Dobosz.

Po raz drugi startuję w biegu, świetna zabawa ogólnie.

Jestem bardzo szczęśliwa, liczy się dla mnie przede wszystkim dobra zabawa, i cieszę się też, że moje […] rywalki też dały radę i przede wszystkim dobrze się bawiły.

Ja myślę, że to jest bardzo fajna impreza, przede wszystkim wiele dziewczyn można później zabrać na AMP-y (Akademickie Mistrzostwa Polski, przyp. red.), żeby świetnie się bawiły, no i zawsze, przede wszystkim, żeby się zintegrować fajnie, że to się dalej rozwija, ten sport pokazać tutaj.

powiedziała Ania Dobosz, zwyciężczyni w kategorii studentek, jak i w biegu ogólnym.

Nad całością przedsięwzięcia czuwał dr Ryszard Marcinów z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów.

Kategoria: Rozrywka, Sport, Uczelnia Autor: Marcin Szymański

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Lut
22
pt
20:00 Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Lut 22@20:00
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
  Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii.  
Mar
7
czw
19:00 Coma @ Sala Kameralna NCPP
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Mar 7@19:00
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Na początku marca 2019 ukaże się najnowszy album zespołu Coma pt. „Sen o Siedmiu Szklankach”. Tym razem zdecydowaliśmy się na płytę z coverami. To studyjna wersja naszej przygody plenerowej z 2018 roku. W sierpniu tego roku mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu „Męskie Granie”. Chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, a okazało się, że najlepsze znaleźliśmy[...]
Zarejestruj swój zespół na Rock-Time 2019

Współpracujemy