Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Kwi
01
2017
Słabsza płeć? Niekoniecznie, czyli „Bieg w Kasku”

30 czerwca, w czwartek, odbył się kolejny „Bieg w Kasku” organizowany na naszej uczelni. Wydarzenie to jest częścią większego przedsięwzięcia, a mianowicie akcji zwanej „Dziewczyny na Politechniki”. Akcja ta ma na celu zachęcić licealistki płci żeńskiej, by nie bały się i wybierały studia techniczne, które od wielu lat mają opinię mocno zmaskulinizowanych.

Tegoż właśnie dnia, na błoniach Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej, zebrały się dziewczyny, chętne do tego, by przebiec wyznaczoną trasę w słusznej sprawie. Biegły one w trzech kategoriach: licealistki, studentki, i pracownice naszej uczelni. Bo w końcu nie liczy się wiek ciała, liczy się, przede wszystkim, wiek ducha. 

Cóż takiego wyróżnia ten bieg na tle innych podobnych wydarzeń? Mianowicie to, iż każda uczestniczka, by zaliczyć trasę, musiała przez cały czas mieć na głowie kask, taki ochronny, jakiego używa się na budowie. Podkreśla to sedno i cel akcji, zachęcenia osób płci żeńskiej do studiowania na Politechnice Opolskiej.

Kiedy bieg wystartował, wszelkie płciowe stereotypy odeszły w dal, w zapomnienie. Dziewczyny i panie były w stanie bez problemu dorównać chłopakom, którzy biegli wcześniej, przed samym właściwym wydarzeniem.

Zwyciężczynią w kategorii licealistek została Natalia Pancylejko.

Trenuję lekkoatletykę w AZS-ie, trenuję codziennie więc, a to było jakby w formie treningu.

Taki bieg, zwycięstwo, fajna rzecz, kolejna przygoda, kolejne doświadczenie, kolejne przygotowanie do startu w lato.

Będę promowała bieg […], ponieważ politechniki potrzebują także dziewczyn, nie tylko mężczyzn.

powiedziała Natalia Pancylejko, zwyciężczyni w kategorii licealistek.

W kategorii studentek, jak i w biegu ogólnym wygrała z kolei Ania Dobosz.

Po raz drugi startuję w biegu, świetna zabawa ogólnie.

Jestem bardzo szczęśliwa, liczy się dla mnie przede wszystkim dobra zabawa, i cieszę się też, że moje […] rywalki też dały radę i przede wszystkim dobrze się bawiły.

Ja myślę, że to jest bardzo fajna impreza, przede wszystkim wiele dziewczyn można później zabrać na AMP-y (Akademickie Mistrzostwa Polski, przyp. red.), żeby świetnie się bawiły, no i zawsze, przede wszystkim, żeby się zintegrować fajnie, że to się dalej rozwija, ten sport pokazać tutaj.

powiedziała Ania Dobosz, zwyciężczyni w kategorii studentek, jak i w biegu ogólnym.

Nad całością przedsięwzięcia czuwał dr Ryszard Marcinów z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów.

Kategoria: Rozrywka, Sport, Uczelnia Autor: Marcin Szymański

Leave a comment

Współpracujemy
Płyta główna

słuchaj codziennie od 16.00 do 17.00