Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Creed - Beautiful
AKTUALNOŚCI
Kwi
16
2018
Raport Art – Audi Vide Sile

Raport Art – Audi Vide Sile

Premiera: 2016

Gatunek: rap

 

Audi Vide SileZacznijmy od samego tytułu płyty, czyli Audi Vide Sile, który pochodzi z języka łacińskiego i dotyczy  słuchu, wzroku oraz milczenia. Już na wstępie, potencjalny odbiorca zostaje zachęcony do przesłuchania albumu artysty, jakim jest Raport Art, dostrzeżenia tego, co robi i milczenia wtedy, gdy jest to potrzebne. I choć to jednostka, nie pracuje sam, bowiem na płycie usłyszeć możemy wielu gości. Zupełnie jak w stylu starych dobrych składanek, których na współczesnym rynku coraz mniej. Czy Raport Art z Ostrowca Świętokrzyskiego miał dobry pomysł na płytę?

Raport Art zdaje nam muzyczny raport, trochę jak powrót do przeszłości, czyli dawka rapu, za którym wiele słuchaczy dzisiaj tęskni. Mamy więc 18 kompozycji, pełnych bitów  wpadających w ucho, scratchy oraz tekstów, które świadczą o ludziach, życiu i pasji do muzyki. Wzbogacenie w formie kobiecych wokali, instrumentów takich, jak saksofon czy skrzypce,  czy nawet ukraińskiego języka, który prezentuje jeden z gości – raper Osvald. Szczerze, w starym, dobrym stylu i z energią.  Miłośnicy  rapu, w którym wyraźna jest prawda, jakaś historia i szczery przekaz,  powinni być zadowoleni.  Słychać w tym wszystkim  siłę hip-hopowej kultury, którą ewidentnie żyje autor płyty, a to niezwykle ceni się u artystów. Utwory takie, jak Rap w nas nie umarł czy Niby tacy sami  przypominają stare dobre składy, czy albumy typu Rap Najlepszej Marki.

Całość, mimo dużej ilości scratchy i cutów jest spójną kompozycją.  Nic nie odbiega tutaj od stylu rapera, który poznajemy w pierwszych nutach. Słuchacz otrzymuje jasny przekaz, który trafia nie tylko w ucho. Na płycie udzielili się tacy twórcy jak DJ Soina, Poszwixxx, DDK P56 czy DJ Danek, więc tym bardziej warto sięgnąć po materiał Raport Art’a. Mam nadzieję, że jeszcze o nim usłyszymy.

Kategoria: Muzyka Autor: Kasia Antos

Leave a comment

Współpracujemy