Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Paprika Korps - Telewizor
AKTUALNOŚCI
Mar
15
2017
Poparzeni Kawą Trzy w opolskim amfiteatrze

 

W sobotę, 11 marca o godz. 20.00 w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu wystąpił niebanalny zespół, Poparzeni Kawą Trzy, promujący swoje wszystkie utwory.

 

Poparzeni Kawą Trzy to zespół przyjaciół, muzyków i dziennikarzy. Powstał w 2005 roku utworzony w większości przez pracowników Radia RMF FM i Radia Zet. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na „Festiwalu Top Trendy” w Sopocie gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu „Przebojem na antenę”. Skład zespołu wygląda następująco: Roman Osica, Krzysztof Zasada, Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski, Krzyś Tomaszewski, Marian Hilla i Jacek Kret. Za warstwę tekstową odpowiada genialny Rafał Bryndal (którego niestety zabrakło na koncercie w Opolu).

Troszkę po 20:00 na scenie NCPP w rytmie klaskającej publiczności wyłonili się Ci, którzy potrafią rozbawić do nieprzytomności każdego człowieka. Ubrani bardzo elegancko, wyjątkowi Panowie rozpoczynają koncert. Potężna dawka ska/rocka z domieszką miejskiego folku, przy pomocy znakomitej sekcji dętej spływa na wszystkich nas, którzy zebraliśmy się na wspaniałej sobotniej muzycznej uczcie. „All that she want’s” i wkraczamy w muzyczny wir, który powoduje że unosimy się wysoko do chmur. Jak to brzmi! Niesamowity Roman Osica doskonale radzi sobie z utrzymaniem więzi z zebraną widownią. Jest śmiesznie, lekko i przyjemnie. Wszyscy tańczą przy „Kawałku do tańca”. Co za energia! Tłum dosłownie oszalał! Wykonawcy maja ogromny dystans do siebie (opowiadane anegdoty o każdym członku zespołu przez Wojtka Jagielskiego) jak również do tego co grają. Nie starają się błyszczeć. Znakomicie zgrani. Przyjaźń w tym zespole gra pierwsze skrzypce. To widać i czuć. Wszyscy na koncercie uczestniczą w zabawie. Poparzeni bardzo szybko urzekli i zdobyli zaufanie wszystkich zebranych osób.  Przenika ogrom pasji z tego co Panowie robią. Charyzmatyczni, szczerzy, naturalni. Konkursy, zagadki, nagrody. Wszystko zrobione z błyskotliwym żartem. Smacznie inteligentni. Show na bardzo wysokim poziomie. Bisom nie było końca. Śmiało można stwierdzić, że opolska publiczność pokochała tych, którzy „poparzyli się kawą”. Urzekli Opole bez dwóch zdań!

„Poparzonych kawą trzy” polecam gorąco wszystkim tym, którzy lubią dobrze się bawić.
Natomiast ja miałem niezwykłą przyjemność przeprowadzenia krótkiej rozmowy zaraz po koncercie z dwoma członkami zespołu (Mario -bas oraz Wojtek Jagielski – perkusja):

 

Autor: Dominik Pietrzak

Kategoria: Kultura, Muzyka, Rozrywka Autor: Alicja Sobieszczańska

Leave a comment

Współpracujemy