Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Porcupine Tree - Shallow
AKTUALNOŚCI
Kwi
21
2017
Opole/04 – teatralna wizja miasta

Opole/04Idąc na spektakl o Opolu być może oczekujemy lekkiej opowieści, która barwnie przedstawi miasto, w którym mieszkamy i żyjemy. Barwności nie można odebrać wizjom reżyserów, bo jest ich aż czterech, co już na wstępnie dodaje przedstawieniu wyjątkowości. Jak jest z każdą kolejną minutą, sceną i opowieścią?

 
Niezwiązani na co dzień z Opolem twórcy postanowili pokazać Opole na przestrzeni różnych czasów. Widzowie zostają zabrani w pewnego rodzaju podróż, która ukazuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość miasta. Niekoniecznie musimy się z nią zgadzać, a to co u jednych wywołuje salwy śmiechu, u innych wzbudza zażenowanie i zdziwienie. Po obejrzeniu spektaklu widz zadaje sobie pytanie, czy to rzeczywiście moje miasto? Do czego dąży? Co się w nim dzieje?
Nie da się przejść obok tego spektaklu obojętnie. Nawiązania do Opola są bardzo charakterystyczne, przez sztuczną trawę, która niejako wyspa Bolko pełni rolę widowni, po festiwalowe piosenki czy aktualne spory dotyczące powiększenia granic miasta. Cztery różne historie, w których jest jakaś jedność, spoiwo, które je scala.

Wychodzimy z Modelatorni z refleksją, niepewnością i wieloma pytaniami. Tym bardziej zastanawiający jest fakt, że scenariusze powstały na podstawie historii mieszkańców tego miasta. Jaka jest ich wizja Opola? Bez wątpienia niecodzienna i nietypowa. To nie jest do końca Opole jakie znacie i kochacie. Chcecie się przekonać? Udajcie się do teatru Kochanowskiego , by rzeczywistość zestawić z teatralną wizją miasta.

Kategoria: Kultura, Rozrywka, Teatr Autor: Kasia Antos

Leave a comment

Współpracujemy