Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Kaiser Chiefs - Good Days Bad Days
AKTUALNOŚCI
Maj
09
2017
Opole stolicą europejskiej robotyki!

European robot challenge13 maja 2017 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędą się największe w kraju, międzynarodowe zawody robotów mobilnych – European Robot Challenge Opole 2017. Zawody te są rozwinięciem Opolskiego Festiwalu Robotów, którego trzy edycje były organizowane na Politechnice Opolskiej w latach ubiegłych.

Organizatorami tegorocznych zawodów są: Politechnika Opolska, Miasto Opole, Park Naukowo-Technologiczny w Opolu oraz Stowarzyszenie GROM – Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków.

 

Głównym celem zawodów jest popularyzacja nauk technicznych i zaawansowanych technologii poprzez wzbudzenie zainteresowania robotyką, automatyką, elektroniką, informatyką, jak i szeroko pojętymi nowymi technologiami. Podczas zawodów robotów mobilnych zmierzą się ze sobą najzdolniejsi i najbardziej utalentowani pasjonaci tej dziedziny z kraju i zagranicy. Zawodnicy, a właściwie ich roboty rywalizować będą z sobą w 15 konkurencjach: ifm ecolink LineFollower, Balluff LineFollower Drag LineFollower Enhanced, Pico Sumo, Nano Sumo, Micro Sumo, Mini Sumo, Sumo, Mega Sumo, Humanoid Sumo, Humanoid Sprint, FreeStyle, Air race, Lego Sumo, Lego LineFollower.

 

Pomimo wspaniałej atmosfery oraz wielu atrakcji jakie zawsze towarzyszą opolskim zawodom w tym roku na zawodników czeka pula nagród o łącznej wysokości ok 40 000 zł, a w niej prestiżowe certyfikaty na zawody do Japonii oraz Rumunii.

 

To opolskie święto robotyki będzie okazjOpolski festiwal robotów 2016ą nie tylko do aktywnego udziału w jednej z 15 konkurencji lub kibicowania ale także miłego i kreatywnego spędzenia czasu. Pasjonaci robotyki i nowych technologii będą mieć okazję do odwiedzenia stoisk firm będących sponsorami oraz partnerami tego wydarzenia, na których będzie można zobaczyć aktualne nowości technologiczne, a także poznać ofertę staży oraz pracy w wiodących firmach z branży automatyki, robotyki i informatyki.

 

Opolski festiwal robotów 2016Dla najmłodszych, wzorem lat ubiegłych organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji: pokazy robotów, warsztaty budowy oraz programowania robotów (organizowane jak co roku przez Konstruktorów Robotów – http://konstruktorzy-robotow.pl/) oraz wiele innych.

Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Udział w warsztatach dla dzieci wymaga rejestracji na http://konstruktorzy-robotow.pl/

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie www.erc.po.opole.pl

Kategoria: Bez kategorii, Gry i zabawy, Kultura, Miasto, Nauka, Praca, Rozrywka Autor: Alicja Sobieszczańska

Leave a comment

Współpracujemy