Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Jarecki + BRK - S.O.S
AKTUALNOŚCI
Maj
07
2018
NOKTA FESTIVAL – to już w tym tygodniu!

 

11 oraz 12 maja mury Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu wypełnią się dziesiątkami koncertów, pokazów i performensów audiowizualnych. Na uczestników festiwalu będzie czekać 50 artystów z 7 krajów, których obecność złoży się na ponad 30 niezwykłych wydarzeń.

Czym właściwie jest NOKTA?

Niezorientowanym w temacie spieszymy z wyjaśnieniem! Organizowana przez NOIZZ FOUNDATION NOKTA, jest cyklicznym festiwalem artystycznym łączącym w sobie elementy kultury wysokiej i popularnej, którego ideą jest stworzenie w Opolu wielopoziomowej przestrzeni wymiany doświadczeń artystycznych. Festiwal niewątpliwie prezentuje nowe trendy w sztuce, promując przy tym nowe zjawiska z zakresu kultury, technologii i rozrywki.

Podczas Nokty można spodziewać się masy atrakcji takich jak koncerty, spektakle, wystawy, instalacje, performensy, prezentowanych przez dziesiątki artystów na 3 scenach teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu.

Dwa dni festiwalu!

Tegoroczna edycja po dużym sukcesie NOKTA FESTIVAL 2017, została wzbogacona o kolejny dzień, co oznacza dwudniową ucztę, podczas której serwowane będą m.in. wymieniane już pokazy audiowizualne z dużą dawką muzyki elektronicznej.

Kto wystąpi?

W piątek 11 maja wystąpi m.in. Bengal, Olek Kubiak, Nanook of the North, BNNT Multi-verse czy Essex, a drugiego dnia Outchroma, AB/DX, Filippo Guida i Piotr Bejnar. Do tego Foyer wypełnione będzie instalacjami inter-aktywnymi i multimedialnymi m.in. pojawią się przestrzenie prezentujące video w technologii VR (Andrew Shramko i Rob Bogucki), instalacja oparta na aplikacji generującej muzykę na podstawie ruchów twarzy (Jeongho Park), kontynuacja wystawy malarskiej Szum (Michał Rogoziński).

Nie zabraknie też artystów związanych z Wydziałem Sztuki – w indywidualnych projektach zaprezentują się studenci doświadczeni w występach typu VJ, m.in. Michał Przyszlak (Lao Che), Mikołaj Praczuk (Rysy), Natalia Chosińska (Zamilska) i inni. Nie zabraknie też tych, którzy dopiero zaczynają swoją audiowizualną przygodę. Swoje pierwsze VJ sety zaprezentują podczas ISVJ z Pawłem Muraszko aka Hudinim.

Pełny lineup możecie sprawdzić na stronie www.noktafestival.pl!

 

Nie zwlekajcie z zakupem biletów!

Wejściówki po obniżonej cenie można kupić przez portal polakpotrafi.pl/projekt/nokta 2018 jeszcze tylko przez kilka dni! Ceny biletów przy kasie w dniu koncerty będą wynosić odpowiednio 40, 50 i 85 zł. 

Do zobaczenia w najbliższy weekend w teatrze im. J. Kochanowskiego!

Kategoria: Kultura, Muzyka, Sztuka, Teatr Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Lis
14
śr
20:00 To mało powiedziane @ Sala Kameralna NCPP
To mało powiedziane @ Sala Kameralna NCPP
Lis 14@20:00
To mało powiedziane @ Sala Kameralna NCPP | Opole | opolskie | Polska
Krótkie Formy to skecze tworzone na żywo do sugestii publiczności. Nic nie jest przygotowywane wcześniej, nie zobaczysz tutaj powtarzalnych żartów ani scenariusza.
Lis
16
pt
20:00 ‎Ørganek @ Sala Kameralna NCPP
‎Ørganek @ Sala Kameralna NCPP
Lis 16@20:00
‎Ørganek @ Sala Kameralna NCPP | Opole | opolskie | Polska
ØRGANEK – grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadaczem własnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd.[...]
Lis
17
sob
11:00 Spacery po mieście „Historia sta...
Spacery po mieście „Historia sta...
Lis 17@11:00
Spacery po mieście „Historia starego cmentarza przy ul. Wrocławskiej”
  Wstęp wolny Opis: Zapraszamy na spacer w ramach cyklu Odkryj Opole  – spacery po mieście „Historia starego cmentarza przy ul. Wrocławskiej” – spacer poprowadzi dr Joanna Filipczyk. Cmentarz miejski przy ul. Wrocławskiej został założony w 1813 roku i aż do 1963 roku chowano na nim doczesne szczątki zmarłych mieszkańców miasta – biednych i bogatych,[...]
Współpracujemy