Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Dawid Podsiado - Four Sticks
AKTUALNOŚCI
Lut
08
2019
Marek McCarron Motyka i przyjaciele w Dworku Artystycznym

 

W czwartek 14.02.2019 r. o godz. 20:00 wystąpi w Dworku Artystycznym: Marek McCarron Motyka i przyjaciele.

 

Bilety 20 zł przedsprzedaż  / 25 zł w dniu koncertu

Bilety do nabycia na stronie:

www.kupbilet.pl lub w Dworku Artystycznym w Opolu.

Skład zespołu:

– Marek „McCarron” Motyka – gitary, harmonijka

– Ryszard „Ricko” Rajca – perkusja

– Andrzej Krupa – saksofon

 

Organizatorzy koncertu:

-Fundacja BluesOpole

https://www.facebook.com/BluesOpole

-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)

https://www.facebook.com/dworekpubopole

 

Dodatkowe atrakcje:

Podczas koncertu rozlosujemy gadżety fundacji BluesOpole (koszulkę, czapkę lub miniaturową replikę gitary Gibson).

W czasie wydarzenia będzie można zakupić płyty wykonawców.

Po koncercie obowiązkowo foto z artystami.

 

Strona internetowa wykonawcy:

https://www.facebook.com/MarekMakaronMotyka


 

Marek „Makaron” Motyka i przyjaciele to połączenie ciepłego bluesowego brzmienia ubarwionego gwarą Śląską (teksty Roberta Burnsa – tłumaczenie na Śląski Mirosław Siniawa).

 

Marek „Makaron” Motyka – gitarzysta i pieśniarz bluesowy posługujący się rzadko spotykaną w Polsce techniką fingerpicking. Gitarowe rzemiosło szlifował włócząc się przez trzy i pół roku po Europie. Grał w tym czasie na ulicach i w klubach Francji i Włoch. Od ponad pięciu lat specjalizuje się w deltowym bluesie, do którego w 2007 roku postanowił śpiewać stare, śląskie pieśni. Marek „Makaron” Motyka to muzyk z Bytomia z kilkudziesięcioletnim stażem. Często występuje jako człowiek-orkiestra. Obwieszony perkusjonaliami wyśpiewuje przede wszystkim stare śląskie pieśni w manierze Delty Mississippi. Muzykę traktuje jako pasję, bez której nie wyobraża sobie życia, gra w klubach w domach kultury, w muzeach w szkołach w przedszkolach na ulicy, i na festiwalach i wszędzie, gdzie chcą by zagrał!!!! Telewizja zrealizowała trzy filmy z udziałem Marka Makarona Motyki: „Różany Blues” 2007 rok; „Posłuchaj mnie tato” 2008 rok; „Dla taty” 2010 rok.

Jest jedynym artystą na Śląsku który tak w obszernej formie czerpie z bogatej spuścizny przodków, nagrał do tej pory dwie płyty ,,Makaron po Śląsku” 2008 r. i ,,Bez owijania w bawełnę” 2010 r., obecnie trwają prace na trzecią płytą. Nagrodzony 2009 roku prestiżową nagrodą Prezydenta Miasta Bytomia w Dziedzinie Kultury,”Muza” 2009 r. W 2012 roku wystąpił na Przystanku Woodstock na scenie folkowej, a od 2007 roku zagrał łącznie około pół tysiąca koncertów na festiwalach bluesowych jazzowych, folkowych i w klubach. W 2018 r. zasiadał w jury Rawa Blues Festival.

 

Ryszard „Ricko” Rajca to muzyk zaangażowany w wiele projektów zarówno estradowych jak i studyjnych. Współzałożyciel zespołu Ścigani, z którym nagrał trzy długogrające płyty: „Nigdy więcej bluesa”; „Bez hamulców”;” Spiritus Movens”. Laureat wielu muzycznych nagród i wyróżnień. Swoją pasję przekłada nie tylko na współpracę z różnymi artystami (Dżu Dżu, Studio Sztama…), ale i na organizowanie przedsięwzięć o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym. Często uczestniczy oraz prowadzi warsztaty i Jam Sessions z różnymi muzykami na Śląsku. Współpracował i współpracuje z takimi Artystami jak: Ścigani (Rock), Studio Sztama (Hip hop, Funk), Marek Makaron (Delta, Blues), Marcin Copik (Funk), DżuDżu (pop,rock), Corinn (Progressive,Rock), Andrzej „Papa” Gonzo – Gang Olsena (Rock and Roll,Rhythm and blues,Pop).

 

Andrzej Krupa saksofonista. Najbardziej aktywny był na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Grał z wieloma wielkimi muzykami w Polsce i zagranicą, był członkiem zespołu Radia Opole i zespołu „No Smoking”. Grywał w latach z takimi muzykami jak Andrzej Olejniczak, Andrzej Rosiewicz czy Andrzej Zaucha.


(źródło: mat. promocyjne)

Kategoria: Koncert, Muzyka Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Lut
22
pt
20:00 Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Lut 22@20:00
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
  Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii.  
Mar
7
czw
19:00 Coma @ Sala Kameralna NCPP
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Mar 7@19:00
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Na początku marca 2019 ukaże się najnowszy album zespołu Coma pt. „Sen o Siedmiu Szklankach”. Tym razem zdecydowaliśmy się na płytę z coverami. To studyjna wersja naszej przygody plenerowej z 2018 roku. W sierpniu tego roku mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu „Męskie Granie”. Chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, a okazało się, że najlepsze znaleźliśmy[...]
Zarejestruj swój zespół na Rock-Time 2019

Współpracujemy