Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: - Faint Cries of A Disconsolate Soul
AKTUALNOŚCI
Sty
08
2019
Filharmonia / ostrożnie, wciąga!!! & Narodowy Instytut Muzyki i Tańca!

Instytut Muzyki i Tańca ogłasza konkurs na wykonanie identyfikacji w związku ze zmianą nazwy na Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Instytut działa na rzecz kultury muzycznej i tanecznej w Polsce, wspierając profesjonalnych artystów i instytucje artystyczne w realizacji ich misji.

W sieci pojawiła się informacja o możliwości przeprowadzenia głosowania, po to aby wybrać utwory, które chcielibyśmy usłyszeć w filharmoniach w całej Polsce. Pomysł powstał dzięki projektowi Filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!

 

Instytut Muzyki i tańca zaprasza do wzięcia udziału w dwuetapowym konkursie na wykonanie identyfikacji dla Instytutu Muzyki i Tańca, po zmianie nazwy w 2019 r. na Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Instytut Muzyki i Tańca jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Perły Tańca oraz organizowanych co dwa lata wydarzeń – Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki i Polskiej Platformy Tańca. Jest również głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca.
Dysponuje biblioteką wraz z czytelnią i mediateką. Tworzy Narodowe Archiwum Tańca, Archiwum Muzyki Polskiej oraz Kolekcję Nagrań Muzyki Polskiej, których zasoby są udostępnianie nieodpłatnie w czytelni i mediatece wszystkim zainteresowanym, www.imit.org.pl 

Zmiana nazwy nie wiąże się ze zmianą zakresu działalności. Został powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010 r. z zadaniem wspierania kultury muzycznej i tanecznej w Polsce.
Celem działania Instytutu w zakresie muzyki i tańca jest działalność na rzecz edukacji kulturalnej i rozwoju twórczości artystycznej ze względu na podstawowe znaczenie tego obszaru dla wszystkich innych działań artystycznych, społecznych i cywilizacyjnych.
Instytut prowadzi ze środków MKiDN programy twórcze, naukowe, wydawnicze i edukacyjne, skierowane do profesjonalnych muzyków, tancerzy, do twórców ludowych oraz do szerszej publiczności.

Dokumentacja i archiwizacja wydarzeń kulturalnych, konferencje, badania naukowe, analizy, raporty i udostępnianie zbiorów stanowią istotną część jego działalności. Instytut prowadzi także kilkanaście portali tematycznych, poświęconych polskiej muzyce i tańcowi, m.in. www.taniecPOLSKA.pl, www.muzykapolska.org.pl, www.instrumenty.edu.pl i www.orkiestrownik.pl.

Struktura organizacyjna Instytutu składa się z Departamentu Muzyki, Departamentu Tańca oraz biblioteki połączonej z czytelniąmediateką.
Pełni funkcję instytucji zarządzającej dla czterech Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Są to: „Zamówienia kompozytorskie”, „Muzyka”, „Muzyczny ślad” i „Moniuszko 2019 – Promesa”.

Departament Muzyki prowadzi programy własne Instytutu, m.in.: „Dyrygent – rezydent”, „Jazzowy debiut fonograficzny”, „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”, „Filharmonia. Ostrożnie, wciąga” i „Szkoła mistrzów tradycji”.

Organizuje przyznawanie nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej i Galę Nagrody im. Oskara Kolberga. Wspiera programy edukacyjne, a także inne wartościowe inicjatywy z zakresu muzyki klasycznej, współczesnej, tradycyjnej i jazzowej.
Departament Tańca działa na rzecz sztuki tańca. Prowadzi różnorodne programy własne, m.in.: „Zamówienia choreograficzne”, „Scena dla tańca”, „Myśl w ruchu”, „Wspieranie aktywności międzynarodowej”, „Program wydawniczy”, „Program przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia” i „Program wymiany rezydencyjnej”. Organizuje również we współpracy z Teatremgalerią Studio „Scenę Tańca Studio”. W ramach ogólnopolskiego programu „Niepodległa” tworzy „Polską Kronikę Tańca”.

Podmiotem nadzorującym przebieg konkursu jest Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, który będzie wsparciem merytorycznym przy wyborze wykonawcy.

Ważne informacje w pigułce:
Ogłoszenie konkursu: 04.01.2019
Termin nadsyłania portfolio – 24.01.2019
Portfolio wysyłamy pod adres email: imit@stgu.pl – preferujemy portfolio w formacie PDF, przedstawiające kompleksowe realizacje brandingowe
Osoba odpowiedzialna za konkurs: Lena Mitkowa, Członkini Zarządu STGU, kontakt: board@stgu.pl – koniecznie w temacie prosimy o wskazanie tematu zapytania (KONKURS IMiT / pytanie)

Życzę powodzenia wszystkim osobom, które zdecydują się wziąć udział w konkursie dla Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Filharmonia / ostrożnie, wciąga!!! (ankieta)

Miasta, w których prezentowane będą utwory: Kielce, Opole, Elbląg, Gdańsk, Jelenia Góra. Ankieta polega na przeprowadzaniu głosowania w każdym z miast, albo w jednym wybranym na maksymalnie trzy spośród dziesięciu podanych utworów.

W Opolu zostało wybranych 10 następujących utworów:

  1. Jan Sebastian Bach – Pasja wg św. Mateusza
  2. Ludwig van Beethoven – IX Symfonia d-moll op. 125
  3. Ludwig van Beethoven – V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73
  4. Johannes Brahms – II Symfonia D-dur op. 73
  5. Fryderyk Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op. 11
  6. Piotr Czajkowski – IV Symfonia f-moll op.36
  7. Antonín Dvořák – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104
  8. Wolfgang Amadeus Mozart – 40. Symfonia g-moll KV 550
  9. Bedřich Smetana – Poemat symfoniczny „Wełtawa”
  10. Henryk Wieniawski – I Koncert skrzypcowy fis-moll op. 14

Czy Twój utwór zostanie wybrany w drodze głosowania? Nie przekonasz się jeśli nie oddasz głosu. Dzięki temu stajesz się współtwórcą projektu i zachęcasz organizatorów do dalszego rozwoju w planowaniu i realizacji kolejnych działań.

Aby zagłosować należy wypełnić formularz. Ważną informacją jest to, że trzeba się dobrze zastanowić na co oddamy głos, bo zagłosować można tylko raz!

W zeszłym roku informowałem już o projekcie filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!, a także o koncertach objętych programem „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!

 

To już czas, czyli 2019 rok!

 

 

 

 

 


fot. Jakub Ligęzka

Kategoria: Koncert, Konkurs Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Sty
31
czw
19:30 XXIII Opolskie Jam Session @ Dworek Artystyczny
XXIII Opolskie Jam Session @ Dworek Artystyczny
Sty 31@19:30 – 23:00
XXIII Opolskie Jam Session @ Dworek Artystyczny
Fundacja BLUESOPOLE zaprasza w czwartek 17 stycznia 2019 r. o godz. 19:30 na „XXIII Opolskie Jam Session” w Dworku Artystycznym w Opolu. Gorąco zapraszamy wszystkich muzyków chętnych do tego, aby spotkać się na scenie, wspólnie improwizować na bazie znanych standardów, eksperymentować z utworami i dźwiękami. Zapraszamy do spędzenia wspólnie z fundacją BLUESOPOLE tego muzycznego wydarzenia,[...]
Lut
4
pon
10:00 Kręci Się Winyl! Warsztaty DJ’skie @ Sala Kameralna NCPP
Kręci Się Winyl! Warsztaty DJ’skie @ Sala Kameralna NCPP
Lut 4@10:00 – 13:00
Kręci Się Winyl! Warsztaty DJ’skie @ Sala Kameralna NCPP
Narodowe Centrum Polskiej Piosenki we współpracy z DJ’em Profe Soro zaprasza na czterodniowe warsztaty dj’skie dla młodzieży! Finałem akcji będą występy wszystkich osób na scenie kameralnej przed publicznością z użyciem oświetlenia i nagłośnienia.
Lut
5
wt
10:00 Kręci Się Winyl! Warsztaty DJ’skie @ Sala Kameralna NCPP
Kręci Się Winyl! Warsztaty DJ’skie @ Sala Kameralna NCPP
Lut 5@10:00 – 13:00
Kręci Się Winyl! Warsztaty DJ’skie @ Sala Kameralna NCPP
Narodowe Centrum Polskiej Piosenki we współpracy z DJ’em Profe Soro zaprasza na czterodniowe warsztaty dj’skie dla młodzieży! Finałem akcji będą występy wszystkich osób na scenie kameralnej przed publicznością z użyciem oświetlenia i nagłośnienia.
Zarejestruj swój zespół na Rock-Time 2019

Współpracujemy