Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: William Eliot Whitmore -
AKTUALNOŚCI
Maj
20
2017
Fiesta balonowa – niezwykłe wydarzenie na rozpoczęcie dni miasta!

W zeszły piątek w pięknym stylu ruszyły Dni Opola, około 25 balonów wzniosło się w niebiosa, sygnalizując oficjalne rozpoczęcie świętowania.

Święto miasta trwa w najlepsze, w czwartkowy wieczór Opolanie tłumnie zgromadzili się w okolicy wałów przeciwpowodziowych i Bulwaru Karola Musioła by podziwiać piękno majestatycznych balonów, które robiły tak duże wrażenie, że nie sposób to opisać. Oprócz tego mieszkańcy miasta mieli okazję również pobić rekord polski w ilości osób w krawacie, zjeść coś na zlocie Food Trucków, czy też obejrzeć specjalnie przygotowany na obchody 800-lecia miasta spektakl w teatrze. Oczywiście jest to tylko garść atrakcji minionych dni.

Przed nami jeszcze multimedialne wydarzenie z grami i zabawami przygotowane przez Tauron, zatytułowane „OPOLE – MIASTO DOBREJ ENERGII”, Siesta Na Tarasie amfiteatru, gdzie wystąpi POLA RISE, oraz kolejna już Noc Muzeów. Oprócz tego szykuje się również spektakularny Night Glow, podczas którego balony rozświetlą nocne niebo nad Opolem.

Uroczyste zakończenie Dni Opola odbędzie się w niedzielę nad Stawkiem Barlickiego, gdzie jeszcze tego dnia Opolanie będą mogli skorzystać z licznych atrakcji, a całość zwieńczona będzie pokazem sztucznych ogni.

Szczegółowy program Dni Opola można znaleźć na oficjalnej stronie miasta.

[W artykule kilka zdjęć z wydarzenia]

Kategoria: Miasto, Rozrywka Autor: Wojciech Murański

Leave a comment

Współpracujemy