Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Survivor - Eye of the Tiger
AKTUALNOŚCI
Kwi
07
2016
Dziewczyny w Kaskach na Politechnice Opolskiej!

Opolska uczelnia, jak również kilka innych w kraju, organizowała w tym roku Bieg bieg w kaskuw Kasku, który jest częścią akcji Dziewczyny na Politechniki.

Udział w zabawie wzięło ponad pięćdziesiąt licealistek z kilku Opolskich szkół ponadgimnazjalnych, studentek oraz pracownic Politechniki Opolskiej. Wszystkie dziewczyny w ciągu całego biegu tradycyjnie miały na głowie kask, który, jak twierdzą organizatorzy, jest symbolem technicznych i ścisłych nauk.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi przyszłych studentek i studentów na kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe, a także obalenie stereotypów i podziałów na „żeńskie” i „męskie” zawody.
Wszystkie biegaczki dostały małe upominki z logo uczelni oraz zostawiły sobie kask na pamiątkę biegu, a trzy najszybsze zostały nagrodzone pucharami.

Czas start! 😁🏃Bieg w kaskach #po #opole #dziewczyny_na_politechniki #radioemiter nagłaśnia imprezę!

A video posted by Radio Emiter (@radioemiter) on

Akcja Dziewczyny na Politechniki, na naszej uczelni zawsze jest połączona z dniami otwartymi, w ramach których uczniowie mogą przyglądnąć się niektórym z kierunków  i poznać naszą uczelnię od kuchni. W tym celu zorganizowano różnorodne wykłady i prezentacje.

Tekst i zdjęcia: Alina Flora

Kategoria: Nauka, Sport, Uczelnia Autor: Kasia Antos

Leave a comment

Współpracujemy