Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Otsochodzi - Tel3f0ny [radio]
AKTUALNOŚCI
Lut
05
2019
devaSTATION – dewaSTACJA [wystawa czasowa]

Wernisaż wystawy
devaSTATION –dewaSTACJA

Wystawa ma charakter interdyscyplinarny. Jest subiektywnym komentarzem artystycznym do problemów związanych z dewastacją środowiska naturalnego oraz co za tym idzie, ochroną środowiska i pracą nad zwiększeniem świadomości społeczeństw w tej materii. Autorzy prac to twórcy z Kolonii oraz Katowic, po jedenastu z każdego z miast. Już sam tytuł nawiązuje do podróży, do stacji. To kolejne etapy naszego życia, ściśle związane z ziemią – naszą planetą. Jednostka ludzka jest jedynie cząstką całości tzw. ekosystemu, która bez sprzyjających warunków, nie będzie miała możliwości egzystencji. Pretekstem do wystawy stał się Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach w grudniu 2018 roku. Ciekawostką jest udział syna noblisty w dziedzinie literatury – René Bölla.

Jako jednostki mamy niewielki wpływ na to co dzieje się globalnie. Tytuł devaSTATION – dewastacja, station – stacja – połączenie człowieka i planety. Tytuły prac nawiązują do problemu, który miał zostać poruszony. Wystawa po raz pierwszy zaprezentowana była 8 grudnia 2018 roku w galerii Art Nova 2 w Katowicach. Pracę polskich artystów dobierał dr hab. Damian Pietrek, ASP Katowice. Pracę niemieckich twórców – Nicola Solodas, urodzona w 1973 w Andernach. Mieszka i pracuje jako niezależna fotograf i artystka w Bonn. Członek BBK-Bonn-Rhein-Sieg e.V. Jej praca prezentuje dokumentację dotyczącą Hambacher Forst – wycinka lasu, która miała miejsce w paźdezierniku 2018 roku. Rozpościerający się wciąż jeszcze na powierzchni 200 hektarów Hambacher Forst jest symbolem sprzeciwu wobec zniszczenia środowiska naturalnego przez przemysł węgla brunatnego w Niemczech.


Wernisaż prezentowany od 4 lutego do 28 lutego 2019 r.
Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

 

Sympatyczny przekaz Radio Emiter

Kategoria: Edukacja, Kultura Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Lut
22
pt
20:00 Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
Lut 22@20:00
Smolik // Kev Fox @ Sala Kameralna NCPP
  Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii.  
Mar
7
czw
19:00 Coma @ Sala Kameralna NCPP
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Mar 7@19:00
Coma @ Sala Kameralna NCPP
Na początku marca 2019 ukaże się najnowszy album zespołu Coma pt. „Sen o Siedmiu Szklankach”. Tym razem zdecydowaliśmy się na płytę z coverami. To studyjna wersja naszej przygody plenerowej z 2018 roku. W sierpniu tego roku mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu „Męskie Granie”. Chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, a okazało się, że najlepsze znaleźliśmy[...]
Zarejestruj swój zespół na Rock-Time 2019

Współpracujemy