Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Alice In Chains - Choke
AKTUALNOŚCI
Kwi
08
2018
Alergeek – Magia

magiaAlergeek – Magia

Premiera: 20 marca 2018

Gatunek: rap

 

Alergeek daje słuchaczom alternatywę dla mocnego i agresywnego rapu, którego dość sporo na polskiej scenie muzycznej. Taka dawka spokoju muzycznego idealnie wpasowuje się w potrzeby współczesnego świata. Dlaczego? Żeby po prostu usiąść i wsłuchać się w kolejne wersy i dźwięki, a te Alergeek’a, w formie EP-ki Magia, zdecydowanie warto sprawdzić.

Magia, jako tytułowy singiel EP-ki oddaje cały nastrój mini albumu artysty. Zabiera słuchacza w podróż, podczas której może się zrelaksować i trochę pomyśleć, choć jest w tym duża doza niepewności.  Nad czym pomyśleć? Chyba nad tym wszystkim co przemija i co jeszcze przed nami. Alergeek trafnie opisuje zagubienie człowieka w świecie, gdzie przepływ myśli oraz wszelkich informacji jest tak szybki, że wiele istotnych kwestii nam po prostu umyka. A przecież warto skupić się nad tym co tu i teraz.

Całość ma swoisty klimat, w którym jest sporo tajemniczości. To właśnie ta magia sprawia, że EP-ka jest oryginalna. Powolna nawijka, klimatyczne bity – wszystko składa się na kompozycje, w której nie ma przepychu, żadnego chwalenia się swoimi skillami, czy agresji. Jest za to nieoczywisty rap, pewien pomysł, który interesuje i zostawia  niedosyt. Aż chce się bliżej poznać Alergeek’a. Czym jeszcze może nas oczarować? Wyróżnia go przede wszystkim skromność i dobry koncept. Muzyczny minimalizm i kreacja, gdzie instrumentale mieszają się z rapowymi wersami  to przemyślana i z powodzeniem wykonana robota. Spodoba się wszystkim, preferującym nieco inne podejście do współczesnego rapu, które odbiega od popularnych obecnie albumów.

 

Płyta idealnie nadaje się do podróży. Z pewnością trafi na moją playlistę, którą zwykle odpalam jadąc pociągiem. Wam również polecam wsłuchać się w tajemnicze, ale wciągające dźwięki Alergeek’a. Niech i Was oczaruje jego Magia muzyki.

Kategoria: Muzyka Autor: Kasia Antos

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Mar
28
czw
18:30 Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Mar 28@18:30
Rock-Time 2019 @ Sala Kameralna NCPP
Pomysł na przegląd zrodził się w 2004 roku, zaraz po reaktywacji Studenckiego Radia Emiter. Młodzi radiowcy widząc zapotrzebowanie na promocję młodych, garażowych kapel, postanowili spróbować swoich sił i pomóc im wypromować swoją muzykę. Tak powstał pierwszy „Rock-Time”. Liczba zgłaszających się zespołów przekroczyła zdecydowanie oczekiwania organizatorów, co tylko umocniło nas w przekonaniu, że impreza musi nabrać[...]
Kwi
7
nie
19:30 Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Kwi 7@19:30
Bitamina @ Sala Kameralna NCPP
Tego wieczoru usłyszymy utwory z ich z najnowszego albumu którego wydanie jest planowane na wiosnę 2019. Będzie to okazja aby usłyszeć nowy materiał po raz pierwszy na żywo. Bitamina została założona przez Amara i Mateusza, a niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Bitamina[...]
Koncert finałowy Rock-Time 2019

Współpracujemy