Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Alice In Chains - Would
AKTUALNOŚCI
Kwi
08
2018
Alergeek – Magia

magiaAlergeek – Magia

Premiera: 20 marca 2018

Gatunek: rap

 

Alergeek daje słuchaczom alternatywę dla mocnego i agresywnego rapu, którego dość sporo na polskiej scenie muzycznej. Taka dawka spokoju muzycznego idealnie wpasowuje się w potrzeby współczesnego świata. Dlaczego? Żeby po prostu usiąść i wsłuchać się w kolejne wersy i dźwięki, a te Alergeek’a, w formie EP-ki Magia, zdecydowanie warto sprawdzić.

Magia, jako tytułowy singiel EP-ki oddaje cały nastrój mini albumu artysty. Zabiera słuchacza w podróż, podczas której może się zrelaksować i trochę pomyśleć, choć jest w tym duża doza niepewności.  Nad czym pomyśleć? Chyba nad tym wszystkim co przemija i co jeszcze przed nami. Alergeek trafnie opisuje zagubienie człowieka w świecie, gdzie przepływ myśli oraz wszelkich informacji jest tak szybki, że wiele istotnych kwestii nam po prostu umyka. A przecież warto skupić się nad tym co tu i teraz.

Całość ma swoisty klimat, w którym jest sporo tajemniczości. To właśnie ta magia sprawia, że EP-ka jest oryginalna. Powolna nawijka, klimatyczne bity – wszystko składa się na kompozycje, w której nie ma przepychu, żadnego chwalenia się swoimi skillami, czy agresji. Jest za to nieoczywisty rap, pewien pomysł, który interesuje i zostawia  niedosyt. Aż chce się bliżej poznać Alergeek’a. Czym jeszcze może nas oczarować? Wyróżnia go przede wszystkim skromność i dobry koncept. Muzyczny minimalizm i kreacja, gdzie instrumentale mieszają się z rapowymi wersami  to przemyślana i z powodzeniem wykonana robota. Spodoba się wszystkim, preferującym nieco inne podejście do współczesnego rapu, które odbiega od popularnych obecnie albumów.

 

Płyta idealnie nadaje się do podróży. Z pewnością trafi na moją playlistę, którą zwykle odpalam jadąc pociągiem. Wam również polecam wsłuchać się w tajemnicze, ale wciągające dźwięki Alergeek’a. Niech i Was oczaruje jego Magia muzyki.

Kategoria: Muzyka Autor: Kasia Antos

Leave a comment

Współpracujemy