Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: The Cranberries - I Just Shot John Lennon
AKTUALNOŚCI
Lis
07
2018
16. Opolska Jesień Literacka

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II przy ul. Minorytów 4 w Opolu rozpoczął się cykl spotkań pt: „16. Opolska Jesień Literacka”, który będzie trwał od 06 listopada do 14 grudnia.

16. Opolska Jesień Literacka rozpoczęła się, przy obecności Prezydenta Miasta Opola, spotkaniem z Urszulą Dudziak, zatytułowanym „Wyśpiewam wam więcej„.

W ramach wydarzenia przewidziany jest szereg spotkań, których gośćmi będą m.in. Józef Wilkoń, Tomasz Michniewicz, Eustachy Rylski, czy Paweł „Pablopavo” Sołtys.

Cykl spotkań skierowany jest również dla najmłodszych, a w ich stronę skierowane są takie wydarzenia jak warsztaty dla dzieci „Wróble na kuble” pod kierunkiem Józefa Wilkonia (piątek 9 listopada), czy „Jak (i po co) być ekoistą?” z Arkadiuszem Szarańcem (29 listopada). Na obydwa wspomniane spotkania obowiązują zapisy.

Wręczenie nagród laureatom 15. Ogólnopolskiego Konkursu na Esej  oraz spotkanie z Andrzejem Stasiukiem zaplanowano na 14 grudnia.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do udziału!

Wstęp wolny!

Miejsce: Sala Konferencyjna MBP, Galeria MBP ZAMOSTEK

Kategoria: Edukacja, Kultura, Literatura, Ludzie Autor: Jakub Ligęzka

Leave a comment

Nadchodzące wydarzenia
Lis
14
śr
20:00 To mało powiedziane @ Sala Kameralna NCPP
To mało powiedziane @ Sala Kameralna NCPP
Lis 14@20:00
To mało powiedziane @ Sala Kameralna NCPP | Opole | opolskie | Polska
Krótkie Formy to skecze tworzone na żywo do sugestii publiczności. Nic nie jest przygotowywane wcześniej, nie zobaczysz tutaj powtarzalnych żartów ani scenariusza.
Lis
16
pt
20:00 ‎Ørganek @ Sala Kameralna NCPP
‎Ørganek @ Sala Kameralna NCPP
Lis 16@20:00
‎Ørganek @ Sala Kameralna NCPP | Opole | opolskie | Polska
ØRGANEK – grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadaczem własnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd.[...]
Lis
17
sob
11:00 Spacery po mieście „Historia sta...
Spacery po mieście „Historia sta...
Lis 17@11:00
Spacery po mieście „Historia starego cmentarza przy ul. Wrocławskiej”
  Wstęp wolny Opis: Zapraszamy na spacer w ramach cyklu Odkryj Opole  – spacery po mieście „Historia starego cmentarza przy ul. Wrocławskiej” – spacer poprowadzi dr Joanna Filipczyk. Cmentarz miejski przy ul. Wrocławskiej został założony w 1813 roku i aż do 1963 roku chowano na nim doczesne szczątki zmarłych mieszkańców miasta – biednych i bogatych,[...]
Współpracujemy